Які вимоги до КЕП учасника можна встановлювати
Закон про електронні довірчі послуги встановлює порядок ідентифікації фізосіб, а також представників юросіб під час формування кваліфікованих сертифікатів. Підписувачем слід вважати фізособу, яка створює е-підпис.
У кваліфікованих сертифікатах зазначають:
- обов’язково — ідентифікаційні дані, які однозначно визначають користувача е-довірчих послуг, зокрема ПІБ підписувача та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта;
- необов’язково — інші ідентифікаційні дані, а також необов’язкові додаткові спеціальні атрибути, які не мають впливати на технологічну сумісність і визнання кваліфікованих е-підписів.
Закон окремо не виділяє такої категорії користувачів е-довірчих послуг, як ФОП. Тож на думку Мінцифри, така особа може використовувати е-підпис фізособи для е-ідентифікації та як підпис.
За матеріалами Мінцифри
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.