Рівно рік тому в Україні ухвалили постанову №225, що встановила порядок проведення закупівель для боротьби з COVID-19. Так державні замовники отримали можливість швидко та напряму закуповувати товари, роботи і послуги для протидії коронавірусної інфекції.
Як проводити закупівлі з COVID-19 у 2021 році
Відтоді лікарні та інші державні структури провели 148,5 тисяч закупівель на 30,9 млрд грн.
Згідно з даними Transparency International Ukrainе:
- 14,7 млрд грн — закупівлі медобладнання;
- 7 млрд грн — лікарські засоби;
- 2,4 млрд грн — автомобілі швидкої допомоги;
- 1,4 млрд грн — тести для виявлення COVID-19;
- 1,3 млрд грн — засоби індивідуального захисту.
ТОП-3 замовники за процедурою COVID-19:
- 8 млрд грн — ДП “Медичні закупівлі України”.
- 1,65 млрд грн — Київська міська державна адміністрація.
- 1,27 млрд грн — Міністерство внутрішніх справ.
Серед порушень, які найчастіше трапляються у коронавірусних закупівлях, називають переплати (деякі замовники можуть купувати товари у 2-3 дорожче, ніж їхні колеги) та закупівлі під виглядом боротьби з COVID-19 товарів, які не належать до затвердженого Кабміном переліку.
За матеріалами Prozorro
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Для забезпечення потреб сектору безпеки й оборони державні замовники у сфері оборони, служби державного замовника, військові частини, організації (установи, заклади), що уповноважені державним замовником, проводять оборонні закупівлі, у т. ч. закуповують товари оборонного призначення. Розглянемо детальніше які ж це товари, коли вони не вважатимуться такими та коли операції з постачання товарів оборонного призначення звільнятимуть від оподаткування ПДВ
Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
Якщо розгубилися від вимоги надати CPV-код предмета закупівлі, не варто. Дізнайтеся, що мають на увазі, вживаючи термін «CPV-класифікатор», та як легко знайти код CPV.