Чи повинна посадова особа декларувати кошти, які збирала для армії чи постраждалих

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Після повномасштабного вторгнення рф до України більшість українців активно допомагають армії та людям, які змушені залишити свої домівки через війну.

Чи повинна посадова особа декларувати кошти, які збирала для армії чи постраждалих

ВЕБІНАР "Як учаснику укласти договір у період воєнного стану" БЕЗПЛАТНО

До збору коштів на такі потреби нині залучені багато посадовців та членів їхніх сімей. Чи потрібно декларувати такі кошти?

НАЗК пояснює, що кошти, які після 24.02.2022 перераховані на рахунок посадової особи чи члена її родини для збору на потреби армії чи осіб, постраждалих від війни, не потрібно декларувати. Не потрібно подавати й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

У декларації слід зазначати відомості про доходи, які суб’єкт декларування або члени його сім’ї отримали впродовж звітного періоду. Проте отримані з цією метою кошти не є особистим доходом декларанта та члена його сім’ї. Вони відображають єдність та згуртованість українського народу в боротьбі з рашистськими загарбниками.

Тому такі кошти не підлягають відображенню в декларації та повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.

НАЗК нагадує, що декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкт декларування може подавати ще 3 місяці після закінчення воєнних дій.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Онлайн-підтримка для VIP-передплатників системи «Експертус Держзакупівлі»

Кожен передплатник VIP-версії Система «Експертус Держзакупівлі» може розраховувати на щоденну підтримку експертів, які готові допомогти вирішити робочу проблему. Не лишайтеся із робочими проблемами наодинці
700

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20718

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41093

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6164

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді