Чи повинна посадова особа декларувати кошти, які збирала для армії чи постраждалих

Після повномасштабного вторгнення рф до України більшість українців активно допомагають армії та людям, які змушені залишити свої домівки через війну.

Чи повинна посадова особа декларувати кошти, які збирала для армії чи постраждалих

ВЕБІНАР "Як учаснику укласти договір у період воєнного стану" БЕЗПЛАТНО

До збору коштів на такі потреби нині залучені багато посадовців та членів їхніх сімей. Чи потрібно декларувати такі кошти?

НАЗК пояснює, що кошти, які після 24.02.2022 перераховані на рахунок посадової особи чи члена її родини для збору на потреби армії чи осіб, постраждалих від війни, не потрібно декларувати. Не потрібно подавати й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

У декларації слід зазначати відомості про доходи, які суб’єкт декларування або члени його сім’ї отримали впродовж звітного періоду. Проте отримані з цією метою кошти не є особистим доходом декларанта та члена його сім’ї. Вони відображають єдність та згуртованість українського народу в боротьбі з рашистськими загарбниками.

Тому такі кошти не підлягають відображенню в декларації та повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.

НАЗК нагадує, що декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкт декларування може подавати ще 3 місяці після закінчення воєнних дій.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
175

Інструкція з підготовки тендерної пропозиції

Підготувати тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації буває нелегко. Наша стаття зекономить ваш час, коли вирішите подати свою тендерну пропозицію на участь у публічній закупівлі
7078

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2428

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді