Після повномасштабного вторгнення рф до України більшість українців активно допомагають армії та людям, які змушені залишити свої домівки через війну.

ВЕБІНАР "Як учаснику укласти договір у період воєнного стану" БЕЗПЛАТНО
До збору коштів на такі потреби нині залучені багато посадовців та членів їхніх сімей. Чи потрібно декларувати такі кошти?
НАЗК пояснює, що кошти, які після 24.02.2022 перераховані на рахунок посадової особи чи члена її родини для збору на потреби армії чи осіб, постраждалих від війни, не потрібно декларувати. Не потрібно подавати й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
У декларації слід зазначати відомості про доходи, які суб’єкт декларування або члени його сім’ї отримали впродовж звітного періоду. Проте отримані з цією метою кошти не є особистим доходом декларанта та члена його сім’ї. Вони відображають єдність та згуртованість українського народу в боротьбі з рашистськими загарбниками.
Тому такі кошти не підлягають відображенню в декларації та повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.
НАЗК нагадує, що декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкт декларування може подавати ще 3 місяці після закінчення воєнних дій.
Джерело: офіційний сайт НАЗК
Підсумовуємо законодавчі нововведення червня. Переконайтеся, що нічого не пропустили!
Обирайте та завантажуйте атмосферні заставки для робочого столу комп'ютера
Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
Доволі часто замовники змушені вносити зміни до тендерної документації. Розглянемо, як внести зміни до тендерної документації у відкритих торгах за Особливостями № 1178. Про підстави, порядок та строки внесення змін до тендерної документації — у статті
Отримали гарантійний лист від виробника? Переконайтеся, що документ оформлений правильно. Дізнайтеся, які реквізити мають бути на «гарантійці», хто підписує гарантійний лист та коли печатка — обов’язкова