У 2021 році закупівлі через систему Prozorro допомогли заощадити Укроборонпрому 735 млн грн

Торік Державний концерн «Укроборонпром» та його підприємства-учасники заощадили на закупівлях у системі Prozorro 735 млн грн. Це на 63% більше, ніж у 2020 році.

Як закуповувати послуги з охорони і що вимагати в ТД

У 2021 році закупівлі через систему Prozorro допомогли заощадити Укроборонпрому 735 млн грн

Загалом у 2021 році було проведено близько 27 тис. тендерів, з яких приблизно 17 тис. з очікуваним бюджетом у 7 млрд грн завершились підписанням договорів. При цьому сума заощаджених коштів на здійснених торік закупівлях склала 735 млн грн.

Таким чином, минулого року Укроборонпром та його підприємства-учасники завершили на 22% тендерів більше, ніж у 2020 році, очікуваний бюджет яких збільшився майже вдвічі. Завдяки переведенню більшої частини закупівель в систему Prozorro економію на успішно завершених тендерах вдалося також подвоїти – +63% до 2020-го року.

В середньому на торги підприємств-учасників Укроборонпрому припадало 2,21 учасника, а конкуренція на закупівлях безпосередньо Концерну склала 3,49 учасника на тендер.

Відколи всі підприємства–учасники Концерну добровільно перейшли на систему Prozorro з 1 січня 2020 року (Закон України "Про публічні закупівлі" на них не поширюється), підтверджена опублікованими договорами економія склала 1,19 млрд грн.

У 2021 році лідерами за економією на закупівлях серед підприємств Концерну стали:

  • ДП «Антонов» – 212 млн грн;
  • ДП «НВКГ «Зоря» - «Машпроект» – 77 млн грн;
  • КП «НВК «Іскра» – 49 млн грн.

“У 2021 році система Prozorro визнала Укроборонпром одним із найефективніших замовників у державі. Цьому передувала кропітка робота команди над створенням низки закупівельних правил. Зокрема, торік ми затвердили нову редакцію Порядку закупівель для підприємств Концерну, Політику реалізації заходів імпортозаміщення підприємствами Укроборонпрому, Політику закупівель автотранспорту, Положення про проведення централізованих конкурсів з відбору постачальників в інтересах підприємств Концерну, вдосконалили систему з розгляду скарг у сфері закупівель підприємств Концерну ”, – відзначив директор із закупівель Укроборонпрому Роман Аврамов.

Джерело: УкрОборонПромУВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
98

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
180

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8330

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді