Відповідальність за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно із Законом про публічні закупівлі лежить на уповноваженій особі.
Уповноважена особа діє на підставі розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту). Закон про публічні закупівлі визначає три способи призначення уповноваженої особи із публічних закупівель. Коли обиратимете спосіб зверніть увагу на рекомендації, що зазначені у листі Мінекономіки від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.
Розглянемо детально кожен із способів
Спосіб № 1 для призначення уповноваженої особи
Покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.
Якщо призначаєте УО в такий спосіб, пам’ятайте, про зміну істотних умови праці працівника, які необхідно попередньо погодили під час прийняття.
Закон наголошує, що за таку додаткову роботу працівник має отримувати доплату згідно із законодавством.
Цей спосіб призначення уповноваженої особи передбачає суміщення професій/посад або їх сумісництво. Тож уповноважена особа може працювати як за суміщенням, так і за сумісництвом.
Зверніть увагу! Щоб оформити працівника як суміщенням, так і сумісництвом, у штатному розписі підприємства, установи, організації має бути вакантна посада.
- Кого не можна призначати уповноваженою особою за сумісництвом
- Чи може робочий час УО за сумісництвом збігатися з графіком роботи за основним місцем роботи
- Чи може уповноважена особа працювати у двох замовників та як бути з КЕП
- Чи може УО за сумісництвом отримувати більшу ставку, ніж за основною посадою
- Чи може головбух установи працювати за сумісництвом УО на підприємстві
Спосіб № 2 для призначення уповноваженої особи
Введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб).
Замовник може ввести до штатного розпису окрему посаду або кілька посад закупівельників залежно від обсягів закупівель і створити структурний підрозділ.
Для введення окремої посади використовуйте посаду «фахівець з публічних закупівель» відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій».
- Які вимоги до освіти уповноваженої особи та фахівця з публічних закупівель
- Як встановити кваліфікаційна категорія для фахівця з публічних закупівель
- Як правильно — фахівчиня з публічних закупівель чи фахівець
- Як підняти тарифний розряд фахівцю з публічних закупівель
- Чи можна назвати посаду «менеджер з тендерів»
Спосіб № 3 для призначення уповноваженої особи
Укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством.
В цьому випадку замовник укладає договір із працівником відповідно до норм КЗпП. Закон № 922 дозволяє замовнику самостійно визначати уповноважену особу —оформити на основне місце роботи чи сумісництво.
Резюме
Залежно від кількості та складності ваших закупівель, оберіть найбільш зручний спосіб організації трудових відносин із уповноваженою особою.
Рішення щодо введення посади «фахівець з публічних закупівель» і умов оплати роботи залишається виключно за замовником. Закон № 922 не регулює трудових правовідносин, тому не може давати замовникам вказівок, як формувати штатні розписи.