Коригуємо додаток до річного плану
Форми річного плану закупівель і додатка до річного плану закупівель затверджена наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 (далі — Наказ № 490). При цьому ні Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ, ані Наказ № 490 не визначають, як вести річний план закупівель чи додаток до нього та як їх коригувати.
Виходить, замовник має право залишити показники додатка до річного плану без змін та відповідних коригувань. Проте, якщо здійснюють відповідний контроль за надходженнями та запланованими видатками замовника, можуть встановити невідповідність. Адже заплановані видатки перевищуватимуть надходження. І це, своєю чергою підтверджуватимуть показники додатка до річного плану закупівель.
Тому саме з огляду на зазначене радимо замовнику періодично або на час проведення закупівель узгоджувати показники річного плану закупівель чи додатка до річного плану з фактичними закупівлями та затвердженими на ці закупівлі коштами.
Як це зробити правильно? Замовник може провести коригування додатка до річного плану закупівель у такі способи:
- коригувати очікувану вартість предмета закупівель з урахуванням зняття та додавання відповідних асигнувань; замість показника очікуваної вартості «199 тис. грн» зазначити «139 тис. грн»;
- якщо замовник має намір відобразити в додатку до річного плану закупівель зняття відповідних асигнувань та їх виділення, то очікувану вартість предмета закупівель, вказаного в додатку до річного плану, можна зменшити на 90 тис. грн, зазначивши в додатку до річного плану показник «109 тис. грн». Додатково включити у додаток до річного плану закупівель аналогічний предмет закупівлі очікуваною вартістю з показником «30 тис. грн».
Не забуваймо про графу «Примітки». Сюди замовник за потреби може додавати до інформації про предмет(и) закупівлі будь-які пояснення, що можуть обгрунтовувати виникнення відповідних закупівель.