Ціна за одиницю товару в Prozorro — новий функціонал
Розмови про те, що потрібно вказувати в ЕСЗ ціну за одиницю придбаного товару, тривали не один рік. Важливість цього показника зрозуміла — саме від нього залежить у підсумку загальна сума договору. Та якщо окреме поле для вартості договору в ЕСЗ існує давно, поля для ціни за одиницю не було. Тож, приміром, щоб проаналізувати середні ціни на аналогічні товари в договорах колег та порахувати очікувану вартість на певний товар, закупівельники мали переглядати чимало копій завантажених до системи специфікацій.
⚡️ Як із 01.09.2021 оформляти документи за ДСТУ 4163:2020
З появою нового функціоналу ситуація зміниться. Замовники отримають можливість зазначати ціну за одиницю кожного придбаного товару.
Надалі за допомогою відкритих аналітичних систем, як-от bi.prozorro.org, clarity-project.info, такою інформацією зможуть користуватись як замовники, так і учасники.
Поки що заповнювати поле «Ціна за одиницю» необов’язково. Проте Мінекономіки вже готує нормативні зміни, що зобов’яжуть замовників до цього. Тож не чекайте нових вимог — використовуйте нові можливості системи вже зараз.
Коли вказувати ціну за одиницю
Кожен закупівельник тепер може вказати ціну за одиницю товару, коли публікуватиме укладений договір в ЕСЗ. Покажемо на прикладі.
Приклад, як вказати ціну за одиницю товару
Новий функціонал доступний замовникам, що проводять:
- спрощену закупівлю;
- допорогову закупівлю;
- закупівлю поза ЕСЗ;
- запит ціни пропозиції;
- відкриті торги;
- відкриті торги з публікацією англійською мовою;
- відкриті торги для укладання рамкової угоди;
- 2-й етап конкурентного діалогу;
- 2-й етап конкурентного діалогу з публікацією англійською мовою;
- переговорну процедуру закупівлі;
- укладають рамкову угоду.
Де саме зазначати інформацію про ціну
Покажемо алгоритм, за яким використовувати функцію, на прикладі майданчика «Е-Тендер».
1. Перейдіть у розділ «Деталі закупівлі» (рис. 1).
Рис. 1
2. Натисніть на кнопку «Внести інформацію про договір» (рис. 2).
Рис. 2
3. Зазначте інформацію про ціну в електронному полі «Ціна за одиницю» (рис. 3).
Рис. 3
✅ Для вас цілу добу будуть відкриті статті, відеороз'яснення, зразки документів
Чи рахувати загальну суму
Загальну суму договору ЕСЗ порахує автоматично — у рядку «Загальна сума цін за одиницю номенклатур».
Коли закупівельник зазначатиме інформацію в електронному полі «Ціни за одиницю» за кожною окремою позицією, то усі дані про ціни за усіма позиціями сумуватимуться.
Тобто рядок «Загальна сума цін за одиницю номенклатур» працює як звичайний калькулятор. А максимальний показник у ньому не може бути більшим, ніж сума договору (рис. 4).
Рис. 4
Замовники нині можуть зазначати ціну за одиницю кожної придбаної позиції під час публікації не лише договору про закупівлю, а й додаткових угод. Надалі ж розробники обіцяють доопрацювати функціонал — додати автоматизований експорт даних зі специфікацій до ЕСЗ. Тож працювати в цією інформацією стане простіше.