Застосування переговорної процедури закупівлі: коли можливе (з урахуванням змін від 26.06.2021 р.)

UA RU
У зв’язку із внесенням змін до Закону «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі зазнала змін. Переговорна процедура за новим законом передбачає підстави для відмови в участі в закупівлі постачальникам. Її застосовують у виняткових випадках та після узгодження основних умов шляхом проведення переговорів укладають договір про закупівлю. Вона є неконкурентною, основна мета — проведення закупівлі без тендерної документації


Переговорна процедура закупівлі має особливості та відмінності:

  1. Не потребує проведення аукціону;
  2. Не потребує впровадження тендерної документації;
  3. Економить час, бо проводиться у мінімальні строки;
  4. Використовується лише з підстав, що передбачені законодавством.

Памятайте, що переговорна процедура закупівлі застосовується як виняток і тільки у разі наявності підстав, визначених ч. 2 ст. 40 Закону про публічні закупівлі.

PW_welcome_dz_webinar_29072024.jpg

Зверніть увагу, що червневі зміни 2021 до Закону внесли у тому числі й корективи у підстави для застосування «переговорки».

❗️ Нові зміни в Законі про публічні закупівлі: що врахувати

Підстави для проведення переговорної процедури закупівлі 2021

1.Якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом.

2. Роботи, товари чи послуги, які можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків:

3. Якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі:

  • виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера;
  • надання у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам.
  • розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендера.
  • оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після розгляду/оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.
  • здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях замовниками, визначеними у частині першій ст. 2 Закону про особливості забезпечення потреб оборони.

4.Якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у постачанні додаткового обсягу товару у того самого постачальника, якщо в разі зміни постачальника замовник був би вимушений придбати товар з іншими технічними характеристиками, що призвело б до виникнення несумісності, пов’язаної з експлуатацією і технічним обслуговуванням. Закупівля додаткового обсягу товару у того самого постачальника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість такого постачання не перевищує 50 відсотків ціни договору про закупівлю.

5. Якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера.

6. Закупівлі товарів за процедурою відновлення платоспроможності боржника згідно із законодавством.

7. Закупівлі юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів щодо розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, на підставі рішення Кабінету Міністрів України або рішень Ради національної безпеки і оборони України, введених в дію в порядку, визначеному законом, а також закупівлі товарів, робіт і послуг у разі участі замовника на підставі рішення Кабінету Міністрів України в міжнародних виставкових заходах.

Важливо! Для переговорної процедури за будь-якою з цих підстав обов’язково потрібне обґрунтування її застосування — з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.зміст

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді