На що спрямують невикористані кошти субвенції: Мінфін

За повідомленням Державної казначейської служби України, на початок 2023 року на рахунках місцевих бюджетів було акумульовано 308,9 млн грн невикористаних коштів субвенції.

У 2023 році для підтримки дітей із особливими освітніми потребами передбачено спрямувати 653 млн грн державних коштів. Із них для проведення психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять передбачено 304,6 млн гривень державної субвенції. У січні ‒ березні 2023 року спрямовано 76,1 млн грн субвенції, або 100% помісячних призначень.

Окрім того, за інформацією Державної казначейської служби України, на початок 2023 року на рахунках місцевих бюджетів було акумульовано 308,9 млн грн невикористаних коштів субвенції.

Станом на 01.03.2023 обсяги невикористаних коштів субвенції збільшились на 39,4 млн грн та становили 348,3 млн грн, із них на рахунках:

  • 182,5 млн грн - обласних бюджетів та бюджеті м. Києва;
  • 101,5 млн грн – бюджетів міських територіальних громад;
  • 32,5 млн грн – бюджетів сільських територіальних громад;
  • 31,8 млн грн – бюджетів селищних територіальних громад.

За інформацією Державної казначейської служби України, на початок 2023 року на рахунках місцевих бюджетів було акумульовано 308,9 млн грн невикористаних коштів субвенції.

Кошти в обсязі 182,5 млн грн акумульовано в обласних бюджетах, оскільки субвенцію або не було розподілено взагалі між громадами, або розподілено частково.

Найбільші обсяги невикористаних коштів субвенції накопичено на рахунках таких місцевих бюджетів:

  • 32,6 млн грн – обласному бюджеті Харківської області (+1,7 млн грн порівняно з початком року);
  • 17,8 млн грн –  бюджеті міста Києва – (+2,7 млн грн);
  • 12,1 млн грн – обласному бюджеті Львівської області (+3,8 млн грн);
  • 9 млн грн – обласному бюджеті Хмельницької області (+8,8 млн грн);
  • 4,3 млн грн – Мукачівської міської територіальної громади (+0,3 млн грн);
  • 3,1 млн грн –  Дніпровської міської територіальної громади (+0,8 млн грн);
  • 2,5 млн грн – Запорізької міської територіальної громади (+ 1 млн грн);
  • 1,1 млн грн Сафʼянівської сільської територіальної громади (Одеська область);
  • 0,9 млн грн Олександрівської сільської територіальної громади (Запорізька область);
  • 0,7 млн грн – Васильківської селищної територіальної громади (Дніпропетровська область);
  • 0,7 млн грн – Якимівської селищної територіальної громади (Запорізька область) та інших.

«Діти з особливими освітніми потребами мають отримувати в закладах освіти можливість соціалізації, особистого розвитку інтересів, інтеграції в суспільство та належні способи взаємодії з однолітками в колективі. Однак не всі засновники закладів освіти використовують кошти субвенції ефективно, а отже, не всі діти отримують вчасно якісні послуги. Для підвищення адресності надання якісних освітніх послуг та ефективності використання бюджетних коштів вважаємо за доцільне удосконалити механізм розподілу коштів субвенції на рівні регіонів та розширити можливості використання залишків на місцевому рівні», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40896

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6101

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7908

Притягнення до адмінвідповідальності: строки давності та найкоротший термін

КпАП встановлює чіткі строки, протягом яких уповноважена особа може бути притягнута до відповідальності. Зорієнтуємо, в який найкоротший строк можуть притягнути до адмінвідповідальності та як розраховувати строки
9260

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді