Токени в електронних довірчих послугах будуть скасовані

Обов’язкове використання токенів під час електронних довірчих послуг скасують, їх замінять на удосконалений електронний підпис (УЕП).
Обрати ▶

Законодавець вніс зміни до ПКУ щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

Змінами, зокрема:

  • спростять порядок отримання електронних довірчих послуг;
  • забезпечать можливість використовувати УЕП, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, та засобів електронної ідентифікації з аналогічним рівнем довіри.

Відтак користувачі зможуть застосовувати як носій особистого ключа електронного підпису звичайний файловий носій (USB-Flash, CD, DVD).

Натомість за ще чинними вимогами для кваліфікованого електронного підпису або печатки особистий ключ слід зберігати на захищеному носії (токені).

Зміни наберуть чинності 31 грудня 2023 року.

Нагадаємо, що на період воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування КМУ дозволив використовувати під час електронних довірчих послуг УЕП, окрім правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у встановлених випадках (за постановою КМУ «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» від 17.03.2022 № 300).

Джерело: Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг» від 07.02.2023 № 2918-IX

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Нагальна потреба: поняття та обгрунтування

Коли виникає необхідність в терміновій закупівлі, яку неможливо було спланувати, маєте обґрунтувати нагальну потребу. Як зробити це правильно, щоб уникнути штрафів — роз’яснюємо у статті
14223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді