У Мінекономіки вважають, що страхування інвестиційних ризиків доцільно поширити й на ОПК

На думку заступника Міністра економіки Ігора Фоменка, новітній український оборонно-промисловий комплекс в майбутньому має всі можливості бути залученим до західних ланцюжків виробництва озброєння.
РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ

«З урахуванням підтримки міжнародною спільнотою, європейськими державами, США, Канадою, іншими країнами в України є унікальна можливість створити зовсім новий, сучасний ОПК. Ми розуміємо, що поки є росія в нинішньому стані, загроза буде постійно. Тому нам потрібно бути завжди готовими захищати нашу державу. І зараз дійсно є унікальна можливість побудувати новий ОПК з виробництвом новітніх зразків озброєння. Для цього потрібно, по-перше, домовлятися з нашими партнерами. І, по-друге, розвивати високотехнологічні напрямки виробництва озброєння та військової техніки. Те, що Україна вже почала робити», - зазначив Ігор Фоменко.

Нині відбувається не лише поступовий перехід української армії на західне озброєння. Паралельно освоюють нові підходи та стандарти українські фахівці. Як зазначив Ігор Фоменко, для того, щоб підтримувати в боєздатному стані, обслуговувати західну техніку, здійснювати її поточний ремонт, потрібен кваліфікований персонал, і цей персонал – український.

«Україна вже потроху переходить на західне озброєння. І це буде створювати також можливості для того, щоб залучатися до виробничої кооперації», - зазначив Ігор Фоменко.

Він також наголосив, що ОПК визначено однією з пріоритетних галузей, розвитку яких Україна приділяє сьогодні та приділятиме в майбутньому особливу увагу.

«Без деталізації зазначу, що є декілька державних цільових програм. Виділені кошти, вони враховані в бюджеті. Й держава вкладає гроші, зокрема, і в новітнє обладнання для того, щоб забезпечити потреби ЗСУ та інших військових формувань сучасними зразками озброєння, які Україна виготовляє. І ці кошти набагато більше, ніж були до активної фази війни», - зазначив Ігор Фоменко.

При цьому держава свідома того, що максимальний ефект для розвитку галузі дадуть інвестиції та залучення бізнесу. Тому в Мінекономіки прагнуть створити максимально сприятливі умови для приходу інвесторів вже сьогодні.

Заступник Міністра висловив думку, що програми страхування інвестиційних ризиків, над запуском яких Україна працює сьогодні, доцільно було б розповсюдити й на оборонно-промислову галузь. Також Україна вже продемонструвала готовність змінювати законодавче поле, щоб сприяти виробництву та імпорту зброї й комплектуючих. І робитиме за потреби це в майбутньому.

Говорячи про розвиток в Україні виробництва та співробітництво з західними компаніями Ігор Фоменко підкреслив, що наша держава готова розглядати та розвивати будь-які форми співробітництва – виробництво на території України озброєння за ліцензією, збирання на основі імпортних комплектуючих, інвестиції в розробку та виробництво і т.ін.

«У нас є три пріоритети. Перший - забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань. Другий – функціонування та розвиток економіки і наповнення бюджету. Третій - забезпечення потреб населення. В тому числі гуманітарних потреб - робочих місць, достатнього рівня заробітної плати, соціальних гарантій. Якщо виробництво - неважливо яке, збирання, чи повне виробництво - забезпечує один з цих пріоритетів, то це вигідно Україні», - зазначив Ігор Фоменко.

Заступник Міністра також висловив переконання, що після перемоги Україна в цілому та український ОПК будуть надзвичайно цікавими західному інвестору.

«З моєї точки зору, Україна буде одним з найбільших інвестпроєктів в світі за останні десятки років», - зазначив Ігор Фоменко.

Він зазначив, що ОПК буде цікавим для інвесторів і з точки зору потреб ЗСУ в дооснащенні, поповненні складів озброєння, тобто наявності ринку. І з точки зору використання унікального досвіду українців, що пройшли сучасну війну, для виробництва та вдосконалення озброєння.

Заступник Міністра також підкреслив, що завданням влади вже сьогодні є створити такі умови, щоб західний бізнес, який заходитиме в Україну для вивчення ситуації, залишився тут.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля виробів медичного призначення

У статті — про порядок визначення предмета закупівлі для медичних виробів; про використання національного класифікатора НК 024:2023; про заповнення інформації в ЕСЗ під час закупівлі медвиробів
5552

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2025

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
90514

Гарантійний лист: зразок, шаблон, бланк

Отримали гарантійний лист від виробника? Переконайтеся, що документ оформлений правильно. Дізнайтеся, які реквізити мають бути на «гарантійці», хто підписує гарантійний лист та коли печатка — обов’язкова
41582

Як подати скаргу до Антимонопольного комітету

Учасники закупівель мають знати порядок розгляду скарг у сфері публічних закупівель, для відстоювання своїх законних прав та інтересів. Як відбувається оскарження публічних закупівель — розглянемо у статті
5226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді