За рік війни було переміщено 800 підприємств

Заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі телемарафону «Суспільне. Спротив» повідомила, що за рік війни за урядовою програмою релокації в більш безпечні регіони країни було переміщено 800 підприємств, 623 з яких вже відновили роботу на новому місці.

«Від початку війни 800 підприємств було релоковано з небезпечних регіонів за підтримки держави. На сьогодні 623 підприємства вже працюють на новому місці. Для ще 239 здійснюється пошук підходящої локації або способу транспортування. Понад 650 підприємств, які планували релокувати свої виробничі потужності, відмовились від переміщення у зв’язку з деокупацією територій, на яких вони розташовані. Окрім того, нині деякі підприємства повертаються на попередні місця роботи у зв’язку з покращенням там безпекової ситуації, зокрема, в Харківську, Чернігівську та Сумську область. 44 підприємства вже повернулись», - розповіла Тетяна Бережна.

За її словами, найбільше підприємств релокувались до:

  • Львівської обл. (24%);
  • Закарпатської обл. (14,5%);
  • Чернівецької обл. (9,8%);
  • Івано-Франківської обл. (8,3%);
  • Хмельницької обл. (7,3%);
  • Тернопільської обл. (6,3%).

Заступник Міністра зазначила, що програма релокації продовжує діяти, хоча кількість запитів значно зменшилась, порівняно з березнем-квітнем минулого року, коли кількість заявок сягнула тисячі.

«Уряд продовжує надавати підтримку підприємствам, які вирішили релокуватись, адже їх перевезення в безпечніші регіони - це збереження робочих місць, збереження динаміки сплати податків, збереження активності бізнесу, який є драйвером відбудови і сильним гравцем на економічному фронті», - наголосила Тетяна Бережна.

Підприємство, яке прийняло рішення релокуватись з небезпечних регіонів, може отримати пакет державної підтримки, що включає в себе наступні опції:

  • підбір місця розташування для потужностей підприємства;
  • допомога з перевезенням на нову локацію;
  • сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;
  • підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.

Нагадаємо, урядова програма релокації підприємств реалізується Міністерством економіки України спільно з обласними держадміністраціями, а також Укрзалізницею та Укрпоштою. 

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

 

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
69526

Калькулятор заборгованості та штрафів

На жаль, не всі контрагенти добросовісно виконують умови договору про закупівлю. Швидко розрахувати розмір заборгованності, пені та інших штрафних санкцій допоможе калькулятор від Експертус Держзакупівлі
2738

Портал «Держзакупівлі» ділиться 4-ма прикладами обгрунтування очікуваної вартості

Щоб ви заощадили час на складання документів, ми підготували для вас подарунок. Тримайте чотири варіанти, як можна оформити обгрунтування очікуваної вартості, щоб оприлюднити необхідну інформацію на власному веб-сайті
704

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді