Мінфін оновив порядок складання первинних документів

Мінфін наказом від 28.12.2022 № 467 відкоригував Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку.
Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

Змінами передбачено, що первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

У разі складання та зберігання підприємством первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів оброблення інформації підприємство зобов’язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами.

Копії первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку можуть бути вилучені у підприємства лише за рішенням відповідних органів, прийнятим у межах їх повноважень, передбачених законами. Обов’язковим є складання реєстру документів, що вилучаються у порядку, встановленому законодавством.

Вилучати оригінали документів та регістрів заборонено, крім випадків, що передбачає кримінальне процесуальне законодавство.

Як робитимуть записи в первинних документах і регістрах бухобліку:

  • Паперова форма
  • чорнилом чи пастою кулькових ручок темного кольору;
  • Електронна форма
  • за допомогою е-засобів оброблення інформації та іншими засобами, які забезпечують їх збереження упродовж установленого строку зберігання документів і запобігають внесенню несанкціонованих і непомітних виправлень.

Як виправлятимуть помилки в первинних документах і регістрах бухобліку:

  • Паперова форма
  • способом «червоного сторно», за допомогою додаткових бухгалтерських проведень або коректурним способом;

  • помилки в регістрах бухобліку за минулий звітний період виправляють способом «сторно»;

  • виправлення супроводжують надписом «виправлено», підтверджують підписами осіб, які підписали документ і зазначають дату виправлення;

  • виправляти документи, якими оформили касові та банківські операції, також операції з цінними паперами, заборонено.
  • Електронна форма
  • способом «сторно» або за допомогою додаткових бухгалтерських проведень;

  • під час виправлення помилок:

  • зберігають інформацію, яку виправляють;

  • зазначають дату виправлення, посади і прізвища осіб, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які склали виправлений е-документ.

Виправлення вносять у тому звітному періоді, в якому виявили помилки.

Джерело: наказ Мінфіну від 28.12.2023 № 467

Ілона Тарнопольська головний редактор експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»
Ви щоденно стикаєтеся зі складними робочими ситуаціями. Ми ж – щоденно допомагаємо їх вирішувати. Тож заходьте в Систему, щоб швидко отримати рішення своєї ситуації

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Код ДК 2015: як обрати без помилок

Як визначити код ДК – цим запитанням турбується кожен закупівельник перед початком закупівлі. Неправильне визначення коду ДК може призвести до порушень закупівельного законодавства. Все, що потрібно знати про код ДК – у статті
3497

Дефектний акт — зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Що таке дефектний акт, коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
88003

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді