Активна участь українських енергокомпаній у процедурах закупівель підтримає економіку держави

20 січня 2023 року пройшла Конференція для потенційних постачальників енергетичного обладнання, необхідного для проведення аварійних ремонтів української енергосистеми, щодо роботи Фонду енергетичної підтримки України та проведення процедури закупівель.

Захід організували Секретаріат Енергетичного Співтовариства та Проєкт енергетичної безпеки USAID (Tetra Tech ES, Inc) у співпраці з Міністерством енергетики України.

Участь у Конференції взяли близько 200 учасників, зокрема, заступник Міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров, заступник директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірк Бушле, представники Tetra Tech, а також зацікавлених компаній-постачальників.

Фарід Сафаров ознайомив учасників Конференції з особливостями роботи створеної при Міненерго робочої групи з організації гуманітарної допомоги в енергетиці.

«Міненерго тісно співпрацює з міжнародними партнерами для залучення максимальної допомоги українському енергосектору, об’єкти якого росія щоденно обстрілює ракетами, дронами та артилерією. Одним з таких механізмів є Фонд енергетичної підтримки України, який був створений при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства», - наголосив він.

Заступник Міністра розповів, що робоча група при Міненерго вже схвалила запити 30 енергетичних компаній в рамках Фонду енергетичної підтримки України на закупівлю необхідного енергетичного обладнання орієнтовною вартістю понад 107 мільйонів євро.

Фарід Сафаров закликав українські компанії брати активнішу участь у процедурах закупівель та підтримувати таким чином не тільки енергетичний сектор, а й економіку країни в цілому.

У ході Конференції учасники ознайомилися з основними етапами і порядком проведення закупівель, а також мали можливість поставити організаторам запитання щодо особливостей цього процесу.

Довідково

Для забезпечення нагальних потреб підприємств енергетичної галузі, які зазнають значних пошкоджень та руйнувань через агресію рф проти України, за ініціативою Європейської Комісії Секретаріат Енергетичного Співтовариства створив Фонд енергетичної підтримки України, який дає змогу урядам, міжнародним фінансовим установам і міжнародним організаціям, а також приватним донорам надавати екстрену фінансову підтримку українському енергетичному сектору.

Внески до Фонду використовуються для фінансування нагальних потреб українських енергетичних компаній, зокрема, обладнання, запасних частин та інших матеріалів, а також палива, необхідних для відновлення енергетичної інфраструктури та забезпечення енергопостачання в Україні.

Управління Фондом здійснює Секретаріат Енергетичного Співтовариства, міжнародний інститут публічного права, який діє як Фідуціарій Фонду. Закупівлі проводить USAID за прозорими, швидкими та ефективними процедурами. До участі в цих процедурах запрошуються зацікавлені постачальники.

Джерело: офіційний сайт Міненерго

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20716

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7925

Вимоги пункту 13 Особливостей

Тримайте алгоритм закупівлі за пунктом 13 Особливостей № 1178. Врахуєте підстави, за яких зможете укласти прямий договір та порядок оприлюднення інформації
6520

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
124498

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді