Активна участь українських енергокомпаній у процедурах закупівель підтримає економіку держави

20 січня 2023 року пройшла Конференція для потенційних постачальників енергетичного обладнання, необхідного для проведення аварійних ремонтів української енергосистеми, щодо роботи Фонду енергетичної підтримки України та проведення процедури закупівель.

Захід організували Секретаріат Енергетичного Співтовариства та Проєкт енергетичної безпеки USAID (Tetra Tech ES, Inc) у співпраці з Міністерством енергетики України.

Участь у Конференції взяли близько 200 учасників, зокрема, заступник Міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров, заступник директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірк Бушле, представники Tetra Tech, а також зацікавлених компаній-постачальників.

Фарід Сафаров ознайомив учасників Конференції з особливостями роботи створеної при Міненерго робочої групи з організації гуманітарної допомоги в енергетиці.

«Міненерго тісно співпрацює з міжнародними партнерами для залучення максимальної допомоги українському енергосектору, об’єкти якого росія щоденно обстрілює ракетами, дронами та артилерією. Одним з таких механізмів є Фонд енергетичної підтримки України, який був створений при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства», - наголосив він.

Заступник Міністра розповів, що робоча група при Міненерго вже схвалила запити 30 енергетичних компаній в рамках Фонду енергетичної підтримки України на закупівлю необхідного енергетичного обладнання орієнтовною вартістю понад 107 мільйонів євро.

Фарід Сафаров закликав українські компанії брати активнішу участь у процедурах закупівель та підтримувати таким чином не тільки енергетичний сектор, а й економіку країни в цілому.

У ході Конференції учасники ознайомилися з основними етапами і порядком проведення закупівель, а також мали можливість поставити організаторам запитання щодо особливостей цього процесу.

Довідково

Для забезпечення нагальних потреб підприємств енергетичної галузі, які зазнають значних пошкоджень та руйнувань через агресію рф проти України, за ініціативою Європейської Комісії Секретаріат Енергетичного Співтовариства створив Фонд енергетичної підтримки України, який дає змогу урядам, міжнародним фінансовим установам і міжнародним організаціям, а також приватним донорам надавати екстрену фінансову підтримку українському енергетичному сектору.

Внески до Фонду використовуються для фінансування нагальних потреб українських енергетичних компаній, зокрема, обладнання, запасних частин та інших матеріалів, а також палива, необхідних для відновлення енергетичної інфраструктури та забезпечення енергопостачання в Україні.

Управління Фондом здійснює Секретаріат Енергетичного Співтовариства, міжнародний інститут публічного права, який діє як Фідуціарій Фонду. Закупівлі проводить USAID за прозорими, швидкими та ефективними процедурами. До участі в цих процедурах запрошуються зацікавлені постачальники.

Джерело: офіційний сайт Міненерго

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про обгрунтування підстави для здійснення закупівлі

Щоб закупити за прямим договором на підставі пункту 13, потрібно оформити обґрунтування підстави для закупівлі за цим пунктом у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа. Скачайте зразок від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
714

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
36353

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
10520

Інструменти та сервіси для закупівельника

Онлайн-інструменти закупівельника — це калькулятори й пошукові сервіси, які значно спростять вашу професійну рутину. Пропонуємо огляд найбільш затребуваних у закупівельній діяльності
8161

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді