Набуття Україною статусу партнера АСЕАН

Набуття Україною статусу партнера АСЕАН (Асоціації держав Південно-Східної Азії) відкриває низку нових можливостей для українського бізнесу, зокрема у сферах цифрової трансформації, фармацевтики, сільського господарства, машинобудування.

Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів у ефірі національного телемарафону у п’ятницю, 11 листопада, під час прямого включення з саміту АСЕАН в Камбоджі.

“Україну вперше запросили на саміт АСЕАН. Це саме по собі є політичним сигналом підтримки. Нарешті завершився процес, який тривав багато років, і всі держави-члени АСЕАН погодилися, що Україна приєднається до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії. Це дає політичний статус партнера у відносинах з АСЕАН. А це десять країн, які сукупно складають п'яту найбільшу економіку світу”, - наголосив він.

Міністр уточнив, що йдеться не лише про політичну підтримку, якої Україна потребує для голосувань за резолюції в міжнародних організаціях та ізоляції рф, але і про розвиток торгівлі та бізнесу. Він заявив, що під час візиту до Камбоджі домовився із азійськими країнами про конкретні рішення, які допоможуть українському бізнесу навіть за умов війни виходити на нові ринки у Південно-Східній Азії, заробляти гроші та повертати їх в економіку України.

“Ми готові рухатися настільки швидко, наскільки готові наші нові партнери по АСЕАН. Крім участі в саміті, я проводжу окремі зустрічі з кожним міністром країн АСЕАН і ми обговорюємо конкретні речі. Я бачу з їхнього боку велику зацікавленість рухатися вперед. Будемо рухатися максимально швидко, щоб створювати нові можливості для України”, - підкреслив він.

Дмитро Кулеба підкреслив, що для всіх азійських колег, з якими він проводив зустрічі, пріоритетом є цифровізація економіки та державних послуг. Україна має унікальний продукт, “Дію”, який є конкурентоздатним на світовому ринку. Іншою перспективною галуззю є фармацевтика. Українські фармацевтичні компанії готові працювати в країнах Азії. Азійські країни також традиційно зацікавлені в українському сільськогосподарському експорті. Перспективні проєкти є також у галузі машинобудування.

“Ми не просто так звернули особливу увагу на Азію. Коли я став Міністром у 2020 році, ми в МЗС провели опитування українського бізнесу, запитали, які іноземні ринки є найбільш привабливими. Бізнес відповів, що бачить велику перспективу в регіоні АСЕАН. Тепер, коли ми стаємо партнером АСЕАН, ми перетворимо перспективи на конкретні нові можливості”, - підсумував Міністр.

Джерело: офіційний сайт КМУ

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9049

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9824

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1020

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11128

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді