Стратегічна задача в сфері металургії - збільшення обсягів переробки

Міністр економіки України Юлія Свириденко разом з головою Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим провели зустріч з представниками металургійних підприємств де обговорили ситуацію, що склалась у галузі та нагальні питання, які потребують оперативного вирішення задля сприяння розвитку металургії в Україні.

Основні теми, що піднімали представники бізнесу на зустрічі були такими:

  • поліпшення логістики для продукції гірничо-металургійного комплексу;
  • пришвидшення митного та фіто-санітарного оформлення українського експорту;
  • подовження строків доступу українських підприємців на пільгових умовах до ринків ЄС, США та Канади на більший термін, ніж це передбачено зараз;
  • санкції проти російських компаній та заборона на ввезення в Україну продукції з Придністров’я;
  • включення металургів до переліку підприємств, які можуть користуватись законом про індустріальні парки.

Зі всіх цих питань сторони знайшли взаєморозуміння, і в Уряді пообіцяли сприяти тому, щоб металургійні компанії змогли почати відновлювати виробництво. Адже з початку війни експорт їхньої продукції знижується кожного місяця.

«Уряд хоче допомогти нормалізувати роботу металургійної галузі. Ми розуміємо, що зараз для вас логістика - це питання номер один. Але зараз додати вас до експорту через порти просто неможливо з безпекових питань. Тому наразі ми працюємо над збільшенням експорту металургійної продукції залізницею. Наприклад, ми ведемо переговори з польською стороною, щоб вони збільшили кількість працівників, які займаються питаннями фітосанітарного оформлення. Цей процес не торкається вас напряму, але він гальмує всі без виключення вантажні перевезення», - наголосила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Враховуючи складну і коштовну логістику, яка виникла під час війни, Міністр економіки запропонувала підприємствам активніше розвивати переробку.

«Наша задача - зменшити фізичні обсяги експорту, одночасно збільшивши його фізичну вартість. В умовах заблокованих портів, нам не залишається нічого іншого, ніж експортувати більше готової продукції з більшою часткою доданої вартості. Тому збільшення обсягів переробки - це наша стратегічна задача. В рамках цієї політики ми будемо ініціювати внесення металургійних підприємств до переліку тих, хто зможе скористатися законом про індустріальні парки», - запевнила Юлія Свириденко.

Підтримав Міністра економіки і народний депутат Данило Гетманцев, який навів приклад Південної Кореї, що 60 років тому експортувала морські водорості, а зараз відома на весь світ завдяки високотехнологічній продукції, яка продається усюди.

«У світі нема прикладів успішних країн, які експортують виключно сировину. Тому ми теж підтримуємо політику стимулювання переробки в Україні, щоб на експорт продавалось якомога більше вже готової продукції», - заявив Данило Гетманцев.

Також Юлія Свириденко наголосила, що Україна продовжує переговори відносно того, щоб західні партнери наклали санкції на російських металургів, а для українських робились нові та розширювались і подовжувались існуючі преференції на західних ринках.

У восьмому пакеті санкцій ЄС щодо рф були розширені заборони на імпорт деяких видів продукції російської металургії. Мова йде про сляби та катанку.

«Україна і далі буде продовжувати доводити західним партнерам, що російська металургія є вагомим джерелом експортних надходжень країни-агресора, тому ми будемо наполягати на повній забороні експорту такої продукції з рф», - заявила Юлія Свириденко.

За результатами зустрічі сторони домовилися розробити план заходів щодо виходу металургійної галузі з кризи, а також провести робочу зустрічі з представниками Міністерства інфраструктури України та «Укрзалізниці».

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля виробів медичного призначення

У статті — про порядок визначення предмета закупівлі для медичних виробів; про використання національного класифікатора НК 024:2023; про заповнення інформації в ЕСЗ під час закупівлі медвиробів
5549

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2025

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
90456

Гарантійний лист: зразок, шаблон, бланк

Отримали гарантійний лист від виробника? Переконайтеся, що документ оформлений правильно. Дізнайтеся, які реквізити мають бути на «гарантійці», хто підписує гарантійний лист та коли печатка — обов’язкова
41573

Як подати скаргу до Антимонопольного комітету

Учасники закупівель мають знати порядок розгляду скарг у сфері публічних закупівель, для відстоювання своїх законних прав та інтересів. Як відбувається оскарження публічних закупівель — розглянемо у статті
5223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді