☝️ Планування закупівель ➤ Навчання ➤ Сертифікація
Так, пропонується, щоб казначеї до оплати за договором про закупівлю перевіряли в ЕСЗ наявність оприлюдненого висновку аудиторів про результати моніторингу процедури закупівлі. Якщо у такому висновку аудитори встановлюють зобов’язання усунути порушення законодавства шляхом відміни тендеру, розірвання договору про закупівлю і замовник не усунув такі порушення або ж не скасував його у судовому порядку, то Казначейство:
- не прийматиме платіжні доручення до виконання;
- припинятиме реєстрацію бюджетних зобов’язань і платежів за договорами про закупівлю, укладеними за результатами проведення процедур закупівель.
Так само й банки вважатимуть оформленим неналежно платіжне доручення, якщо в ЕСЗ буде опублікований висновок про результати моніторингу процедури закупівлі із зобов’язанням усунути порушення законодавства шляхом відміни тендеру, розірвання договору про закупівлю, якщо такі порушення замовник не усунув або висновок не скасував у суді.
Також пропонується вважати договір про закупівлю нікчемним, зокрема, якщо такий договір (додаткові угоди) укладений за результатами процедури закупівлі за наявності висновку аудиторів про результати моніторингу процедури закупівлі із зобов’язанням усунути порушення законодавства шляхом відміни тендеру, розірвання договору про закупівлю якщо такі порушення не усунуті замовником і висновок не скасований у судовому порядку.
Джерело: офіційний сайт Верховної Ради України
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.