З 1 липня техогляд транспортних засобів фіксуватимуть на відео

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

1 липня 2025 року набуває чинності Порядок відеофіксації процесу перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, затверджений наказом МВС від 27.12.2023 № 1075 (далі — Порядок)

З 1 липня техогляд транспортних засобів фіксуватимуть на відео

Вебінар. Зміна оподаткування - змінюємо договір про закупівлю

Раніше передбачалося, що Порядок набуде чинності через шість місяців з дня припинення або скасування воєнного стану. Проте МВС наказом від 23.05.2025 № 348 змінило цю дату.

Головне нововведення — повна фото- та відеофіксація процесу технічного контролю транспортних засобів (ТЗ).

Кожен пункт технічного контролю повинен мати щонайменше дві камери, які фіксуватимуть увесь процес техогляду.

Транспорт, який обов’язково проходить технічний контроль:

  • легкові авто (комерційні) та причепи (більше двох років) — раз на два роки;
  • вантажні авто до 3,5 т та причепи (більше двох років) — раз на два роки;
  • вантажні авто понад 3,5 т, причепи, таксі — щороку;
  • автобуси, перевізники небезпечних вантажів — двічі на рік.

Порядок регламентує вимоги до якості відео та фотографій та зобов'язує зазначати дату відеофіксації, яка повинна відповідати даті протоколу перевірки технічного стану ТЗ (п. 10 Порядку).

Виконавець зобов’язаний зберігати відеозаписи процесу перевірки конструкції та технічного стану ТЗ протягом строку дії протоколу обов’язкового техконтролю ТЗ (п. 12 Порядку).

Механізм відеофіксації процесу перевірки конструкції та технічного стану колісного ТЗ визначає Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затверджений постановою КМУ від 30.01.2012 № 137.

Контроль за дотриманням нових вимог здійснюватимуть сервісні центри МВС.

Джерело: офіційний телеграм-канал МВС

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6088

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7904

Притягнення до адмінвідповідальності: строки давності та найкоротший термін

КпАП встановлює чіткі строки, протягом яких уповноважена особа може бути притягнута до відповідальності. Зорієнтуємо, в який найкоротший строк можуть притягнути до адмінвідповідальності та як розраховувати строки
9205

Вносимо зміни у проєкт договору про закупівлю

Внесення змін до проєкту договору про закупівлю: які зміни допустимі згідно з законом, а які — ні? Порушення може обернутися для замовника штрафом до 51 000 грн або визнанням договору нікчемним
6099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді