Нові правила експлуатації газових систем: наказ Міненерго № 402 набрав чинності

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
редактор стрічки новин порталу «Держзакупівлі»
Міненерго усунуло правову невизначеність для забезпечення стабільного функціонування ринку надання послуг з технічної експлуатації систем газопостачання

Нові правила експлуатації газових систем: наказ Міненерго № 402 набрав чинності

Вебінар. Зміна оподаткування - змінюємо договір про закупівлю


Після 11 квітня визначаємо предмет закупівлі по-новому
document_icon.gif
Порівняльна таблиця змін до Порядку визначення предмета закупівлі

Ознайомитися


На виконання Закону «Про ринок природного газу», постанови КМУ «Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері державного енергетичного нагляду (контролю) на ринку природного газу» від 03.01.2024 № 1 Міненерго видало наказ «Про затвердження Правил технічної експлуатації систем газопостачання» від 21.10.2024  № 402, який набрав чинності 20 лютого 2025 року.

Міненерго наказом від 21 жовтня 2024 року № 402 унормувало технічну експлуатацію систем газопостачання, що є вкрай важливим для споживачів газу.

При підготовці документа Міненерго взяло до уваги зауваження зацікавлених органів щодо обовʼязкової наявності у компаній — надавачів послуг:

  • власної інформаційно-комунікаційної системи (далі — ІКС); та
  • її захисту (СК3I) як передумови отримання висновку відповідності субʼєкта господарювання вимогам із забезпечення належного виконання робіт з технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів комунально-побутових обʼєктів, житлових та громадських будинків.

У звʼязку з прийняттям Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кібербезпеку державних інформаційних ресурсів, обʼєктів критичної інформаційної інфраструктури» від 27.03.2025 № 4336-IX (далі — Закон № 4336-IХ), який набрав чинності 20 квітня 2025 року, виникла необхідність приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність, і Держспецзвʼязком здійснюються заходи з підготовки актів Уряду.

Враховуючи, що відсутність цих підзаконних актів є перепоною для функціонування ринку надання послуг (робіт) у сфері технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів комунально-побутових обʼєктів, житлових та громадських будинків, Міненерго видало наказ, яким внесло відповідні зміни до наказу № 402. Зараз це дає можливість уникнути правової невизначеності та забезпечує стабільне функціонування ринку надання послуг з експлуатації систем газопостачання.

Після відповідних актів Уряду, підготовлених Держспецзвʼязком, Міненерго приведе наказ № 402 у відповідність до прийнятих НПА.

Цифровізація сфери вирішує питання фіктивних актів про обстеження, безконтрольна видача яких призводила до нещасних випадків та жертв серед населення.

Міністерство енергетики наголошує на важливості надання якісних послуг споживачам, максимального запобігання аварійним ситуаціям та водночас, щоб в Україні був широкий вибір постачальників послуг, а громадяни могли безпечно користуватися газом у побуті.

Джерело: офіційний сайт Міненерго

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6207

Хто такий постачальник універсальних послуг

Хто такий постачальник універсальних послуг електроенергії, хто може укласти договір з постачальником універсальної послуги, та якими законодавчими актами при цьому регулюватись – у статті
18760

Електрична енергія — це товар чи послуга

Електроенергія — товар чи послуга? Це запитання часто виникає під час підготовки до закупівлі. Пояснимо, коли електроенергію відносити до товарів, а коли — до послуг, та які коди ДК застосовувати
440

Закупівля електроенергії через запит ціни пропозиції

Закупівля електроенергії через Прозорро Маркет для багатьох замовників є швидким вирішенням забезпечення потреби. Умови закупівлі спрощуються і все більше замовників схиляється до думки, що це оптимальний вихід для багатьох закупівель, які необхідні у найкоротший строк. Як закуповувати електроенергію через Прозорро Маркет — роз’яснює експерт
9180

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді