✔️ Нафтогаз Трейдинг надало роз’яснення щодо укладення договору згідно із закупівельним законодавством
Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Закупівля природного газу в Нафтогаз Трейдинг: як діяти для постачання з 1 травня по 31 жовтня
Нафтогаз Трейдинг пропонує укладення договору на поставку газу, який складається з трьох частин:
- безпосередньо Договір постачання природного газу, розміщений на сайті: https://naftogaztrading.com.ua/gaz-dlya-byudzhetnyh-organizaczij/;
- заповнена та підписана збоку контрагента Заява-приєднання до Договору;
- підписана збоку Товариства Згода на приєднання до Договору постачання природного газу.
Нафтогаз Трейдинг наголошує:
- саме ці три документи разом становлять укладений Договір постачання природного газу;
- одна Заява-приєднання не є Договором;
- не потрібно додавати до тендерної документації учасників закупівель підписаний збоку Нафтогаз Трейдингу договір та/або підписану контрагентом Заяву-приєднання до Договору.
Укладення договору на газ до 100 тис. грн
Замовники, які закуповують у Нафтогаз Трейдингу природний газу на суму до 100 тис. гривень, можуть провести закупівлю без використання електронної системи закупівель згідно пункту 11 Особливостей №1178.
При цьому, замовник просто заповнює, підписує та надсилає Нафтогаз Трейдингу Заяву-приєднання до Договору (за формою, розміщеною на сайті компанії) та через деякий час отримує Згоду на приєднання до Договору постачання природного газу.
Укладення договору на газ від 100 тис. грн
Як і було на практиці протягом останніх років, придбання замовниками товарів і послуг, вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, може здійснюватися шляхом укладення Договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли:
відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом (підпункт 6 пункту 13 Особливостей).

При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект Договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, та сума Договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі.
Тобто, при проведенні торгів замовник додає до тендерної документації не підписаний Нафтогаз Трейдингом Договір приєднання та не Заяву-приєднання до Договору постачання, а проект Договору постачання, складений на підставі:
- або наданого Нафтогаз Трейдингом раніше шаблону Договору постачання, який діє до 30.04.2025 (без зазначення преамбули, реквізитів, із зазначенням переліку істотних, основних умов Договору);
- або умов Договору приєднання, але без зазначення реквізитів Нафтогаз Трейдингу, інформації щодо Нафтогаз Трейдингу в преамбулі, додатків (Заяви-приєднання до Договору та Згоди на приєднання), посилань на Договір приєднання, та з обов’язковим зазначенням кількості (обсягу) газу, що планується закупити.
В такому випадку замовник дотримується норм пунктів 10, 28 Особливостей та ст. 22 Закону.
Після того, як замовником буде відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції, він матиме підстави звернутись до Нафтогаз Трейдингу та укласти Договір постачання природного газу у формі Договору приєднання.
Запропонований Нафтогаз Трейдингом Договір приєднання дає можливість дотримати всі вищезазначені умови, оскільки був розроблений на базі вже існуючого Договору постачання та не відрізняється від нього істотними умовами (крім кількості (обсягу) газу, який визначається безпосередньо замовником.
Після того, як не відбулись торги, замовник:
- заповнює та підписує Заяву-приєднання до Договору (з врахуванням кількості газу, заявленої при проведенні торгів);
- отримує підписану збоку Нафтогаз Трейдингу Згоду на приєднання до Договору постачання природного газу.
Джерело: офіційний сайт Нафтогаз Трейдинг