Огляд травневих змін до порядку функціонування електронної системи закупівель

Автор
головний редактор порталу «Держзакупівлі»
28.05.2024 року набрали чинності зміни до порядку функціонування електронної системи закупівель.

Огляд травневих змін до порядку функціонування електронної системи закупівель

ВЕБІНАР. Як діяти за незаконного підвищення цін на електроенергію та відмови від постачання

КМУ постановою від 24.05.2024 № 597 вніс зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків.

Розглянемо, що змінилося

Відтепер адміністратор електронної системи закупівель має право вчиняти дії з виключення товарів з переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва у випадках, передбачених Порядком підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів.

Зміни також розширили повноваження комісії щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель (далі – комісія).

А саме комісія буде:

  • приймати рішення щодо невідповідності виробника товару, включеного до переліку, вимогам, визначеним Порядком підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів; 
  • розглядати скарги щодо невідповідності виробника товару, включеного до переліку, вимогам, визначеним Порядком підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів.

Комісія також відтепер має право отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, суб’єктів господарювання документи та інформацію, необхідні для виконання покладених на неї завдань. Такі документи та інформація на запит комісії подаються суб’єктом господарювання протягом 10 робочих днів з дня надходження запиту.

Раніше ми писали про зміни до Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів тут.

Джерело: постанова КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 і від 2 серпня 2022 р. № 861» від 24.05.2024 № 597

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чим конкретна назва предмета закупівлі відрізняється від узагальненої

Чим відрізняється конкретна назва предмета закупівлі від узагальненої? Що має зазначати замовник під час оприлюднення інформації про закупівлі в електронній системі закупівель? З’ясуймо на прикладі закупівлі засобів особистої гігієни
6601

Як створити повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей

Якщо під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявили невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у ТП та/або подання яких вимагалося ТД, маєте розмістити в ЕСЗ повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Як створити таке повідомлення в електронній системі розглянемо на прикладі.
2711

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
31442

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді