Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві
Ключові з них – користування земельними ділянками без належного оформлення документів.
Як з’ясували аудитори, навчальні заклади зазначеної громади використовують 33 ділянки загальною площею майже 54 га та нормативногрошовою вартістю 28,9 млн грн без будь-яких документів, що посвідчують право на це.
Крім того, 6 земельних ділянок площею понад 10 га з нормативногрошовою оцінкою 6,4 млн грн, на які передано право постійного користування, у бухгалтерському обліку відділу освіти не відображено.
Таке ігнорування оформленням документів на ділянки не гарантує їх збереження, а в майбутньому може призвести до вилучення іншими землекористувачами та взагалі до втрати активів. І, відповідно, до неможливості забезпечення освітнього процесу.
Наочний приклад: одна із загальноосвітніх шкіл Тальнівської територіальної громади ніяк не могла розпочати будівництво життєво необхідного нині укриття для школярів, попри те, що вже був визначений переможець торгів. Підрядник не мав права приступити до роботи, бо у замовника не було правовстановчих документів на відповідну ділянку.
Отже, з огляду на чималу вартість послуг із землевпорядкування, а також труднощі, які подекуди виникають зі збором необхідних документів (часто ще радянських часів), аудитори за результатами проведеної роботи рекомендували не затягувати з оформленням землевпорядної документації, а також надали низку інших пропозицій для виправлення виявлених недоліків.
Джерело: офіційний сайт ДАСУ