НАЗК: у лютому розпочато проведення 86 повних перевірок декларацій за 2021 та 2022 звітні періоди

НАЗК протягом лютого 2024 року розпочало проведення 86 повних перевірок декларацій, які відібрані за новим ризик-орієнтованим підходом.

Проведення повних перевірок декларацій

Чи вимагати в переможця процедури закупівлі інформаційну довідку з Реєстру НАЗК

Відібрані на повну перевірку декларації за 2021 та 2022 звітні періоди пройшли логічний та арифметичний контроль (ЛАК) та отримали найвищий показник рейтингу ризику на дату їх відбору. Крім того, розпочато повні перевірки на підставі повідомлень про можливе недостовірне декларування активів.

Зокрема, у лютому розпочато перевірки декларацій стосовно

  • народних депутатів (дві декларації);
  • державних службовців категорій «А» або «Б» (35 декларацій);
  • голів обласних рад, районних державних адміністрацій (три  декларації);
  • суддів (11 декларацій);
  • прокурорів (три декларації);
  • слідчих, дізнавачів, поліцейських (шість декларацій);
  • директорів державних та комунальних підприємств, їхніми заступниками (сім декларацій);
  • депутатів місцевих рад - 13 декларацій, з них обласних рад - дві декларації;
  • дипломатичних осіб (дві декларації).

Повідомлення про початок перевірки декларанти отримали в особистому кабінеті в Реєстрі декларацій. Станом на кінець лютого в роботі НАЗК 206 повних перевірок декларацій.

НАЗК наголошує, що початок повної перевірки не свідчить про вчинення декларантом корупційного чи пов’язаного з корупцією злочину. Результати перевірки будуть відомі протягом двох-трьох місяців. 

У разі виявлення за результатом перевірки порушень НАЗК вживатиме заходів щодо притягнення особи до встановленої законом відповідальності, за наявності підстав скеровуватиме матеріали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для вирішення питання про конфіскацію необґрунтованих активів.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7174

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5310

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11161

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді