Президент підписав закон, що вдосконалює корпоративне управління держпідприємствами

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 5593-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава».

Президент підписав закон, що вдосконалює корпоративне управління держпідприємствами

Як у січні організувати роботу з Казначейством

Підготовка законопроєкту до прийняття в другому читанні - була одним з пріоритетів Міністерства економіки впродовж останнього року. 

«Президент підписав закон, який визначає правила корпоративного управління державними підприємствами. Це дозволяє вивести корпоративну реформу на новий рівень і масштабувати роботу, яка триває уже 8 років. Це також важливий сигнал для інвесторів, який доводить, що Україна діятиме за зрозумілими для цивілізованого світу правилами. Основою яких є системність і оцінка ефективності задля результативності», - зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Ухвалення закону є також частиною євроінтеграційного процесу та програми з МВФ. Закон наближає Україну до стандартів ОЕСР та збалансовує їх з вимогами воєнного часу.

Закон передбачає, що Уряд розробить Політику державної власності. Це стратегічний документ, який визначає з якою метою держава володіє підприємствами, які компанії є стратегічними і їх важливо залишити у держвласності, а які – передати на приватизацію. 

Для стратегічних компаній акціонер з Міністерством фінансів встановлюватиме вимоги через листи-очікування з показниками рентабельності, ліквідності та платоспроможності. Як виконати ці показники, вирішують наглядові ради. Крім того, наглядові ради зможуть призначати та звільняти керівників компанії.

З'являється система внутрішнього контролю – замість ревізійних комісій будуть ефективні інструменти:

  • комплаєнс;
  • управління ризиками;
  • внутрішній аудит.

Уряд натомість має розробити та затвердити порядок оцінки діяльності наглядових рад та процедуру визначення винагород. Також закон передбачає чіткий перелік підстав та процедуру звільнення членів наглядових рад. 

Під час роботи над законопроєктом Міністерство залучало проєкт технічної підтримки від ЄБРР, експертну допомогу також надавали представники міжнародних організацій, серед яких ЄБРР, МВФ, ОЕСР, USAID, міжнародні партнери та народні депутати України. 

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Статті за темою

Усі статті за темою

Відхилення тендерних пропозицій з урахуванням Особливостей

Неправомірне відхилення тендерної пропозиції може привернути увагу аудиторів або ж призвести до оскарження учасниками такого рішення. Щоб не допустити помилок під час відхилення тендерних пропозицій – читайте статтю
24628

Як використовувати електронний каталог для закупівлі товарів

Умови закупівель в електронному каталозі постійно змінюються. Розглянемо, які особливості використання електронного каталогу у 2025 році. А також — як він працює та в чому його переваги для замовника
10085

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуг питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
4793

Перелік змін до тендерної документації

Законодавство не встановлює форми для переліку змін до тендерної документації. Скачайте приклад оформлення змін до ТД, щоб оприлюднити інформацію в електронній системі закупівель
596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді