Відновлення зруйнованих об'єктів на Київщині: БЕБ упередило розтрату понад 686 млн гривень

Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області з початку року проаналізували більше тисячі тендерних закупівель на загальну суму майже 6 млрд грн.

Відновлення зруйнованих об'єктів на Київщині: БЕБ упередило розтрату понад 686 млн гривень

Вимоги до розрахунку договірної ціни у будівництві

Особливу увагу співробітники БЕБ приділяють питанню відбудови житла на Київщині, яке  постраждало внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Спільно з фахівцями Київської обласної військової адміністрації, постійно аналізується проєктно-кошторисна та тендерна документація у сфері будівництва, яка розроблена громадами, районами та профільними департаментами КОВА.

«Співробітники БЕБ щоденно здійснюють аналіз державних закупівель з метою підвищення ефективності прийняття управлінських рішень. З початку року ми вже направили 25 рекомендацій до замовників послуг з метою упередження неефективного використання коштів з місцевого бюджету. Таким чином  упереджено розтрату понад 686 млн гривень бюджетних коштів», - підкреслив керівник ТУ БЕБ у Київській області, Максим Кутерга.

Водночас в адміністрації наголошують, що після деокупації Київщини значний відсоток проєктно-кошторисної документації розроблявся швидкими темпами, зважаючи на потребу оперативної відбудови зруйнованого. Внаслідок цього якість чималої кількості проєктів є вкрай низькою, не враховуючи реальний обсяг необхідних робіт. Крім того, за результатами аналізу ринкових цін на будівельні матеріали та вироби, встановлено чимало випадків завищення цін на окремі позиції, роботи та послуги.

Наразі всі договори на проведення робіт підписуються підрозділами КОВА за динамічними цінами. Враховуючи рекомендації БЕБ вони ретельно перевіряються, а вже під час підписання актів виконаних робіт за потреби коригуються кошторисником, що у фінальному результаті дає змогу запобігати неефективному використанню та розтраті бюджетних коштів.

На думку Голови Київської ОВА Руслана  Кравченко, побудувати систему так, щоб усі процеси відбудови були повністю прозорими – це спільне завдання всіх державних органів. 

«Це умова довіри людей та запорука співпраці з міжнародними партнерами. Для досягнення швидкого та ефективного результату важлива координація зусиль усіх без винятку: правоохоронних органів, обласної адміністрації, районів та громад, антикорупційних органів», – вважає Кравченко.

Джерело: офіційний сайт БЕБ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5328

Оскарження висновку Держаудитслужби про результати моніторингу закупівель

Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
6231

Моніторинг публічних закупівель під час воєнного стану

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
9043

Передбачаймо відповідальність контрагента в договорі

Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
4944

Ревізії фінансово-господарської діяльності: як правильно діяти замовнику

Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?
5938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді