Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області завершили розслідування щодо зловживання службовим становищем колишньою директоркою одного з комунальних підприємств Полтавської міської ради.
Обов’язкові закупівлі продуктів харчування в електронному каталозі
Слідством встановлено, що у 2021 році комунальне підприємство оголосило публічні закупівлі на обладнання у шкільні харчоблоки та продукти харчування для 40 навчальних закладів Полтави. Зазначена у тендерних документах очікувана вартість замовлень значно перевищувала ринкові ціни. Проте директорка комунального підприємства провела торги та уклала договори з приватними компаніями.
Таким чином вона завдала комунальному підприємству 2,2 млн грн матеріальної шкоди. Наразі на її відшкодування заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Справу скеровано до суду. Досудове розслідування здійснювали детективи Територіального управління БЕБ у Полтавській області. Процесуальне керівництво – Полтавська обласна прокуратура.
Джерело: офіційний сайт БЕБ
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?