Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який дозволяє підприємствам ОПК отримувати прибуток

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт, який вирішує питання включення прибутку підприємств, які працюють на забезпечення потреб безпеки і оборони, в ціну поставлених товарів та послуг.

Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який дозволяє підприємствам ОПК отримувати прибуток

ВЕБІНАР. Тверда та динамічна договірна ціна для договору підряду: обираємо правильно

Проєкт закону № 10454, розроблений групою народних депутатів за участі Мінекономіки, має ретроспективний напрям. Отже, його остаточне ухвалення та набуття законом чинності вирішить також питання кримінальних справ, порушених проти підприємств, які працюють на ОПК, через неузгодженість нормативного поля та неоднозначне трактування положень нормативних актів.

«Зроблено важливий крок для вирішення правової колізії та встановлення справедливості щодо українського виробника. Остаточне ухвалення законопроєкту № 10454 дозволить припинити провадження за справами, порушеними через неузгодженість законодавства. Дякую народним депутатам, які підтримали рішення. Для бізнесу воно справді важливе. Нещодавно, під час моєї зустрічі з підприємствами ОПК, питання щодо цієї проблематики звучали чи не найчастіше. Маємо розуміти - українським виробникам, бізнесу, який забезпечує потреби оборони, необхідні кошти і для того, щоб виконувати контракти, і для розвитку. Думка, що бізнес може працювати без прибутку, суперечить ринковій економіці», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Проєкт Закону № 10454 передбачає, що в разі придбання товарів, робіт і послуг для потреб безпеки і оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель, рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого Урядом. Для випадків, де рівень прибутку Урядом не був встановлений, ціна мала визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця.

Змінами в прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про оборонні закупівлі» визначено, що норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без процедури за увесь час дії воєнного стану.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація 👇

Зареєструватися

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт: зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
53958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді