ТАК АМКУ оштрафувала два товариства з обмеженою відповідальністю більш ніж на 10 млн грн за змову на закупівлі послуг для ДП «Український державний центр радіочастот».
Як визначити предмет закупівлі для капітального ремонту
ТАК АМКУ 19 грудня 2023 року встановила наявність змови між ТОВ «Газова будівельна компанія» і ТОВ «Будівельна компанія «Міськбудінвест» під час закупівлі, яка стосувалась надання послу, пов’язаних з виконанням будівельних робіт з реконструкції системи вентиляції та кондиціювання будівлі адміністративно-технічного корпусу ДП УДЦР.
Загальна очікувана вартість закупівель становила 4 469 900,00 грн. ТАК АМКУ встановила, що ТОВ «Газова будівельна компанія» і ТОВ «Будівельна компанія «Міськбудінвест» вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» - антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів.
За змову відповідачів оштрафовано:
- ТОВ «Будівельна компанія «Міськбудінвест» - на 8 309 200 грн;
- ТОВ «Газова Будівельна Компанія» - на 1 710 930,00 грн.
Джерело: офіційний сайт АМКУ
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?