Методичні рекомендації щодо формування бюджетних програм головними розпорядниками коштів держбюджету

Мінфін наказом № 465 від 25 серпня 2023 року затвердив Методичні рекомендації щодо формування бюджетних програм головними розпорядниками коштів державного бюджету – це ще один крок у напрямі удосконалення підходів до визначення результативності бюджетних програм та посилення прозорості бюджетного процесу загалом.

Методичні рекомендації є комплексним документом, що містить питання створення бюджетних програм на різних стадіях бюджетного процесу. Документ охопив наявні вимоги до бюджетних програм, визначені у цілій низці нормативно-правових актів, а також створив основу для більш глибокого розуміння характеристик бюджетних програм. Зокрема, окреслено методичні підходи до:

  • визначення характеристик бюджетної програми – найменування, мети, завдань, напрямів використання бюджетних коштів, результативних показників з урахуванням забезпечення зв’язку бюджетної програми із цілями державної політики та її характеристик між собою;
  • формування результативних показників, орієнтованих на мету та завдання бюджетної програми.

Важливо зазначити, що в Методичних рекомендаціях вперше надано роз’яснення щодо змісту публічних послуг (їх видів – індивідуальні та колективні), отримувачів та надавачів, визначено можливі шляхи відображення публічних послуг у характеристиках бюджетних програм.

Восени Мінфін планує розпочати навчальні заходи для головних розпорядників коштів державного бюджету для створення єдиного розуміння нових підходів та, як наслідок, підвищення якості інформації про ефективність та результативність бюджетних програм зокрема та державного бюджету в цілому.

Методичні рекомендації сприятимуть розвитку програмно-цільового методу, що, зокрема, передбачено Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2022–2025 роки. До роботи над створенням Методичних рекомендацій було залучено представників Секретаріату Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, Офісу підтримки реформ Мінфіну (RST), національні експерти.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9050

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9830

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1023

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді