КМУ затвердив перелік перших проєктів відновлення

Кабінет Міністрів України затвердив перелік перших проєктів, які отримають фінансування з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф (Фонд ліквідації)
Отримайте безплатний доступ на цілу добу

На реалізацію проєктів з Фонду ліквідації буде виділено 6,6 мільярда гривень

До переліку перших місцевих проєктів відновлення, що фінансуватимуться за рахунок коштів Фонду ліквідації, увійшли 159 проєктів у Житомирській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській та Херсонській областях.

Серед затверджених проєктів:

  • будівництво (капремонт, реконструкція) та аварійно-відновлювальні роботи багатоквартирних будинків, медичних закладів, шкіл та дитячих садків, об’єктів комунальної інфраструктури;
  • будівництво захисних споруд цивільного захисту тощо.

«На сьогодні Фонд ліквідації - це перший державний інструмент відновлення, в основі якого логіка цифрового управління. Так, наприклад, процес подачі проєктів регіональною та місцевою владою здійснюється через галузеву систему на базі платформи DREAM. А вже сам відбір проєктів відбувається згідно з автоматизованою методологією пріоритезації, в основі якої - підхід Світового банку. Цей досвід, з максимальним залученням громад, буде в основі подальшого державного бачення організації процесу відновлення країни», – зазначила заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна. 

Загальна вартість проєктів, поданих на розгляд, становила 17,9 млрд. гривень.

З урахуванням рекомендацій Міжвідомчої робочої групи, першочергово до фінансування затверджено проєкти, які забезпечують первинні потреби громадян та створюють необхідні умови для відновлення нормальної життєдіяльності громад в областях, найбільш постраждалих від повномасштабного вторгнення рф. 

Разом з тим, з переліку проєктів було виключено ті, які, відповідно до зауважень (ДСНС), не відповідають вимогам щодо облаштування сховища цивільного захисту або протирадіаційного укриття. Таким чином було сформовано перший перелік проєктів, які отримують фінансування за рахунок коштів Фонду ліквідації. 

Наступне засідання Міжвідомчої робочої групи з розгляду узагальнених пропозицій заявників щодо виділення коштів Фонду ліквідації заплановане на липень 2023 року.

Джерело: офіційний сайт Мінінфраструктури

На реалізацію проектів з Фонду ліквідації буде виділено 6,6 мільярда гривень. Відповідне розпорядження було ухвалене на засіданні Уряду в п’ятницю. 
До переліку перших місцевих проектів відновлення, що фінансуватимуться за рахунок коштів Фонду ліквідації, увійшли 159 проектів у Житомирській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській та Херсонській областях.
Серед затверджених проектів – будівництво (капремонт, реконструкція) та аварійно-відновлювальні роботи багатоквартирних будинків, медичних закладів, шкіл та дитячих садків, об’єктів комунальної інфраструктури, а також будівництво захисних споруд цивільного захисту тощо.
«На сьогодні Фонд ліквідації - це перший державний інструмент відновлення, в основі якого логіка цифрового управління. Так, наприклад, процес подачі проектів регіональною та місцевою владою здійснюється через галузеву систему на базі платформи DREAM. А вже сам відбір проєктів відбувається згідно з автоматизованою методологією пріоритезації, в основі якої - підхід Світового банку. Цей досвід, з максимальним залученням громад, буде в основі подальшого державного бачення організації процесу відновлення країни», – зазначила заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна. 
Нагадаємо, 12 травня відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з розгляду узагальнених пропозицій заявників щодо виділення коштів Фонду ліквідації. Робоча група розглянула 377 пропозицій заявників, узагальнених Житомирською, Закарпатською, Запорізькою, Івано-Франківською, Київською, Львівською, Миколаївською, Одеською, Полтавською, Сумською, Тернопільською, Харківською, Херсонською, Черкаською, Чернігівською та Чернівецькою обласними військовими адміністраціями.
Загальна вартість проектів, поданих на розгляд, становила 17,9 млрд. гривень.
З урахуванням рекомендацій Міжвідомчої робочої групи, першочергово до фінансування затверджено проекти, які забезпечують первинні потреби громадян та створюють необхідні умови для відновлення нормальної життєдіяльності громад в областях, найбільш постраждалих від повномасштабного вторгнення рф. 
Разом з тим, з переліку проектів було виключено ті, які, відповідно до зауважень (ДСНС), не відповідають вимогам щодо облаштування сховища цивільного захисту або протирадіаційного укриття. Таким чином було сформовано перший перелік проєктів, які отримують фінансування за рахунок коштів Фонду ліквідації. 
Наступне засідання Міжвідомчої робочої групи з розгляду узагальнених пропозицій заявників щодо виділення коштів Фонду ліквідації заплановане на липень 2023 року.

Статті за темою

Усі статті за темою

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72652

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
117

Кошторисні норми України «Настанова з визначення вартості будівництва»

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
972

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
1396

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді