Мінекономіки пропонує до обговорення проєкт постанови Уряду «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків», яким передбачено:
Внести до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 22, ст. 855, № 54, ст. 1891; 2017 р., № 67, ст. 1976; 2018 р., № 42, ст. 1507; 2019 р., № 66, ст. 2258, № 90, ст. 3000; 2022 р., № 84, ст. 5176 ), зміни, що додаються.
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків» (далі – проєкт постанови) розроблено у зв’язку з необхідністю усунення колізій та забезпечення однозначного тлумачення норм законодавства під час здійснення Уповноваженим органом функції з авторизації електронних майданчиків, а також врегулювання технічних питань, пов’язаних з функціонування електронної системи закупівель.
Метою розроблення проєкту постанови є усунення неоднозначного тлумачення норм та удосконалення Порядку проведення авторизації електронних майданчиків шляхом внесення технічних змін у постанову Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків».
Основною ціллю розробки проєкту постанови є забезпечення належного функціонування електронної системи закупівель, зокрема надання відповідних сервісів, шляхом вдосконалення положень Порядку для забезпечення здійснення закупівель з дотриманням принципів публічних закупівель (відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, максимальної ефективності, запобігання корупційним діям тощо) та вимог законодавства, а також був змінений механізм приєднання до електронної системи закупівель авторизованих та попередньо авторизованих електронних майданчиків ураховуючи вимоги законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Основним завданням проєкту постанови є вирішення проблемних питань, що виникли на практиці в процесі реалізації положень Порядку, зокрема врегулювати питання пов’язані з належним функціонуванням електронної системи закупівель та підвищення рівня злагодженості співпраці між її суб’єктами в правовому полі, як-от здійснення авторизації електронних майданчиків та їх підключення до електронної системи закупівель ураховуючи вимоги законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах тощо, що позитивно вплине на позиції України у міжнародних рейтингах та забезпечить виконання міжнародних зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС щодо гармонізації та адаптації вітчизняного законодавства у сфері публічних закупівель відповідно до Директив ЄС.
Прийняття проекту постанови матиме наслідком удосконалення нормативно-правової бази, необхідної для забезпечення функціонування електронної системи закупівель в Україні, шляхом забезпечення визначення термінів, рівнів акредитації та порядку авторизації електронних майданчиків.