У 2022 році видатки на охорону здоров’я становили 215,3 млрд гривень: Мінфін

В 2022 році видатки на охорону здоров’я становили 215,3 млрд грн, у тому числі видатки держбюджету разом з трансфертами – 187,2 млрд грн.
РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ

Важливим напрямом залишається реалізація програми медичних гарантій, на яку було спрямовано 146,3 млрд гривень:

  • 143,9 млрд гривень – на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій;
  • 2,4 млрд гривень – на реімбурсацію (відшкодування вартості ліків) для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, хронічних хвороб дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки. Лікарські засоби з повним або частковим відшкодуванням їх вартості отримали понад 3,8 млн осіб.

Залучення міжнародної фінансової допомоги сприяло стабільному фінансуванню програми медичних гарантій та відповідно дозволило своєчасно виплачувати заробітну плату понад 500 тис. працівникам медичних закладів.

Так, за даними Національної служби здоров’я, у 2022 році середня заробітна плата працівників закладів охорони здоров’я становила 14,3 тис. гривень, на 21% більше, ніж у 2021 році та у 1,5 раза, ніж у 2020 році.

Найбільше зросла середня заробітна плата лікарів, що становила 21 тис. гривень (на 36% більше, ніж у 2021 році та у 1,7 раза, ніж у 2020 році) та середнього медичного персоналу – близько 15 тис. гривень (на 25% більше, ніж у 2021 році та у 1,5 раза, ніж у 2020 році).

Найвища середня заробітна плата працівників у закладах екстреної медичної допомоги – 17,8 тис. гривень, із них лікарі отримують близько 26 тис. гривень, середній медичний персонал – 20 тис. гривень.

Окрім того, кошти державного бюджету було спрямовано на:

  • 11,6 млрд гривень – для забезпечення заходів громадського здоров’я (здійснення державного інфекційного контролю та епіднагляд, лабораторні, інструментальні та діагностичні дослідження і випробування);
  • 8,6 млрд гривень ‒ централізована закупівля лікарських засобів та медичних виробів, високовартісного медичного обладнання для оснащення закладів охорони здоров’я.

«У 2022 році Уряд забезпечив стабільне фінансування сфери охорони здоров’я, зокрема програми медичних гарантій, а також ефективне використання бюджетних коштів та своєчасної виплати заробітної плати. Продовжуємо і надалі вживати всі можливі заходи для своєчасного доступу населення до необхідної медичної допомоги та забезпечення ефективного функціонування системи охорони здоровʼя в Україні», - прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання для учасників «Як взяти участь і перемогти в публічній закупівлі у Prozorro»

✔️Ґрунтовні лекції, що поєднують законодавчу базу та експертні висновки ✔️ Навчання у зручному онлайн-форматі ✔️ Відеопояснення від провідних експертів ✔️ Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого
224

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4212

Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель

Мінеконміки рекомендує використовувати Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель як основу для створення власного положення про уповноважену особу. Дізнайтеся, з чого складається Примірне положення та скачайте зразок такого положення
4010

Як діяти учаснику після його визначення переможцем відкритих торгів

Кожен учасник торгів змагається за перемогу. А що робити, коли довгоочікуваний тріумф уже став реальністю? Після оголошення переможця наступає новий, не менш відповідальний етап — підписання контракту. Важливо знати, у який термін можна укласти договір і коли необхідно надати забезпечення його виконання.
180

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді