Як закуповувати природний газ з 01.04.2023 — Prozorro

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Після 31.03.2023 року бюджетні установи не зможуть закуповувати природний газ за пільговими цінами у ТОВ «Нафтогаз Трейдинг», а змін до постанови КМУ від 19 липня 2022 р. № 812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» наразі немає. Як бути — Prozorro проінформувало на своїй фейсбук-сторінці.

Після 31 березня 2023 року бюджетні установи не зможуть закуповувати природний газ за пільговими цінами у ТОВ «Нафтогаз Трейдинг».

Відповідно ринок природного газу з 1 квітня стає конкурентним.

ДП «Прозорро» пояснило, як бути з закупівлями природного газу після 31 березня 2023 року.

Найімовірніше, на період з 1 квітня і до кінця 2023 року всім замовникам потрібно буде закуповувати газ за ринковими цінами.

І тут Prozorro вбачає дві опції:

  • оголошувати відкриті торги;
  • провести запит ціни пропозицій у Prozorro Market.

Так, у е-каталозі можна закупити природний газ без обмежень по сумі та строків постачання. Це може стати оптимальним рішення для замовників, з огляду на швидкість та простоту закупівель в е-каталозі.

Крім того, можна заощадити кошти завдяки конкуренції великої кількості постачальників природного газу, яких кваліфікувала в каталог Централізована закупівельна організація ДУ «Професійні закупівлі».

Джерело: фейсбук-сторінка Prozorro

Шановні закупівельники! Ми завжди наголошуємо, що закупівлі в умовах війни — це надскладно і відповідально. Тому повсякчас підтримуємо вас на цьому непростому шляху. Наші експерти вже напоготові консультувати вас щодо всіх свіжих змін. Так, буде нелегко, але разом ми впораємося! Будьмо на зв'язку!

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41089

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6163

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4335

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді