Розпочато роботу над проєктом нової ІТ-системи бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету: Мінфін

Представники Міністерства фінансів, Центрального агентства з управління проєктами (CPMA), ДУ «Відкриті публічні фінанси» та міжнародні експерти EU4PFM обговорили плани реалізації проєкту з розробки нової ІТ-системи бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету.
РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ

Під час зустрічі учасники обговорили головні завдання, які ставляться перед робочою групою для розробки нової ІТ-системи бюджетного планування та моніторингу.

«ІТ-компоненти української бюджетної системи потребують модернізації, і Міністерство фінансів має всі можливості для успішної реалізації цього проєкту. ІТ-рішення на сучасній інформаційній платформі має добре інтегруватися в процес бюджетного планування та сприяти позитивним трансформаціям у сфері управління державними фінансами», - зазначив заступник Міністра фінансів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Грубіян.

Також Олександр Грубіян додав, що наразі фахівці Міністерства фінансів України та СРМА вже розробили відповідні Технічні специфікації на побудову ІТ-системи Міністерства фінансів «Державний бюджет – Мінфін» та автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ»), що стане основою для подальшої діджиталізації бюджетного процесу.

Проєкт нової ІТ-системи бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету планується реалізувати протягом 20 місяців.

Нове програмне забезпечення включатиме аналітичні модулі, що надають особам, які приймають рішення, оперативний доступ до даних за запитом. Спілкування між учасниками бюджетного процесу буде відбуватися у цифровому форматі та в реальному часі. Це дасть змогу зменшити кількість ручної обробки інформації та пов’язаних із цим помилок у розрахунках у процесі збору та опрацювання бюджетних запитів від головних розпорядників бюджетних коштів.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля виробів медичного призначення

У статті — про порядок визначення предмета закупівлі для медичних виробів; про використання національного класифікатора НК 024:2023; про заповнення інформації в ЕСЗ під час закупівлі медвиробів
5549

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2025

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
90456

Гарантійний лист: зразок, шаблон, бланк

Отримали гарантійний лист від виробника? Переконайтеся, що документ оформлений правильно. Дізнайтеся, які реквізити мають бути на «гарантійці», хто підписує гарантійний лист та коли печатка — обов’язкова
41573

Як подати скаргу до Антимонопольного комітету

Учасники закупівель мають знати порядок розгляду скарг у сфері публічних закупівель, для відстоювання своїх законних прав та інтересів. Як відбувається оскарження публічних закупівель — розглянемо у статті
5223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді