НАК «Нафтогаз України» цьогоріч планує відмовитися від імпорту природного газу шляхом збільшення внутрішнього видобутку задля задоволення потреб країни, навіть в умовах війни.
Про це розповів у інтерв'ю Bloomberg голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов.
«План вимагає від Нафтогазу збільшити видобуток природного газу на 8%, а від приватних компаній - на 16% цього року в умовах заборони на експорт палива», - зауважив Олексій Чернишов.
Також, за його словами, не передбачається будь-яких територіальних втрат або знищення газовидобувних потужностей, які можуть становити ризик для діяльності.
Наразі економіка України потерпає від війни, а також постійних атак рф на цивільну інфраструктуру країни. За словами очільника Нафтогазу, збитки для нафтогазової інфраструктури України вже становлять близько 1 мільярда доларів.
«Збільшення внутрішнього виробництва є нашою стратегічною метою, і ми повинні самі цим займатися. Це не просто питання бізнесу – це питання виживання та незалежності України», - підкреслив Чернишов.
За даними Міжнародного валютного фонду, у 2023 році Україні потрібно буде закупити 5 млрд кубометрів газу. Подібні розрахунки за найгіршим сценарієм має і Нафтогаз, сказав голова правління НАК «Нафтогаз України».

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
Питання про те, відносити розроблення проектної документації до робіт чи до послуги, не рідкість. Розбираємося — у статті
Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом