Новий механізм закупівель має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль, але одночасно забезпечити безперебійність постачання. Обов'язковим елементом такої системи має стати публікація цін на продукти харчування у відкритому доступі. Про це розповіла Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
«Ми маємо змінити підходи до державних закупівель продуктів у військовій сфері таким чином, щоб максимально розширити конкуренцію для постачальників. Саме конкуренція може забезпечити справедливі ціни та безперебійне постачання. Зараз ми працюємо над створенням окремого розділу в Prozorro саме для військових потреб. Наша основна мета зробити все можливе, задля того щоб закупівлі їжі для армії відбувались ефективно, а поставки були своєчасними та якісними», — пояснила Юлія Свириденко.
Які зміни внесли до Порядку функціонування електронної системи закупівель
Заступник Міністра економіки Надія Бігун розповіла, що новий механізм закупівель може базуватися на принципах, що вже закладений у Постанову № 1275, яка регулює закупівлю речового майна.
«Є пропозиція, розширити дію рамкової угоди для потреб оборони, що регулюється Постановою № 1275 для закупівель речового майна, на продукти харчування. А також одночасно ми опрацьовуємо технічну реалізацію рамкової угоди для потреб оборони в Prozorro. Ми пропонуємо Міноборони перейти від закупівлі «послуг харчування» до закупівлі «продуктів харчування з доставкою». Крім того, є пропозиції змінити терміни укладання контрактів — заключати договір з постачальником будуть не на рік, як це робиться зараз, а на квартал. У такому випадку не буде такого суттєвого впливу на ціни сезонного фактора, і постачальникам не треба буде закладати до контрактів такі великі ризики, як це відбувалось з цінами на овочі при формуванні пропозиції на рік. Також ми пропонуємо ввести функцію перегляду лотів за регіонами, що дозволить залучити суттєво ширший ринок постачальників», — розповіла Надія Бігун.
За її словами, Міністерство економіки України максимально зацікавлено в якнайширшому залученні бізнесу до закупівель харчів для ЗСУ.
«Міністерство економіки має стати майданчиком для ефективного діалогу між бізнесом та замовниками в сфері оборони, щоб знайти спільну мову і розробити такий механізм, який буде одночасно відповідати вимогам прозорості і безпеки держави», — резюмувала Надія Бігун.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки