Нова процедура і стандарти - який рівень володіння мовою потрібний для держслужбовців та посадових осіб ОМС

Національна комісія зі стандартів державної мови з 16.07.2021 дала старт проведенню іспитів на рівень володіння державною мовою, у зв'язку з набранням чинності двох статей та нових норм мовного закону. Тепер претенденти на посади в органах державної влади повинні підтвердити рівень володіння державною мовою.

Єдиний закупівельний словник онлайн

Нова процедура і стандарти - який рівень володіння мовою потрібний для держслужбовців та посадових осіб ОМС

Для деяких посад достатньо буде лише шкільного атестата, де український буде вказаний як навчальний предмет. Для решти посад буде потрібен державний сертифікат про рівень володіння державною мовою, якій можливо отримати, тільки після складання спеціального іспиту.

Рішенням № 31 від 24.06.2021 Нацкомісія зі стандартів державної мови рішенням затвердила:

  • Класифікацію рівнів володіння державною мовою;
  • Вимоги до рівнів володіння державною мовою.

Також, згідно з документом будуть вирізнятися три рівні володіння державною мовою:

  • початковий рівень A;
  • середній рівень B;
  • рівень вільного володіння мовою C.

Як і за міжнародною шкалою, кожен рівень має два ступені, наприклад, А1 та А2. Це встановлює стаття 11 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII (далі — Закону про мову).

Для осіб, які бажають набути громадянство України вводиться вимога здачі іспиту на володіння державною мовою не нижче середнього рівня першого ступеня (тобто В1).

Очільники державних органів, інші держпосадовці, депутати місцевих рад, посадові особи ОМС, державні службовці, перелік яких, визначено в ч. 1 і 2 ст. 9 Закону про мову, мають володіти державною мовою на рівні вільного володіння першого або другого ступеня (тобто С1 або С2).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Термін реєстрації договору в Казначействі: шпаргалка

До порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства внесли зміни. Вчасно зареєструвати зобов'язання за договором про закупівлю, прямим договором, договором про закупівлю через електронний каталог допоможе наша шпаргалка
3842

Зміни у реєстрації договору в Казначействі

Пояснюємо, які зміни внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства та як після змін зареєструвати зобов’язання за укладеними договорами
31231

Головне у жовтні для закупівельника

Почніть перші закупівлі 2025 року разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у жовтні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Тривалі відключення світла вплинули на звичні режими роботи. Залишайтеся з нами навіть під час вимкнення — підкажемо, як користуватися Системою зі смартфону та переглядати корисну інформацію у будь-який час
120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді