Українські банки кредитують бізнес на енергозабезпечення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Українські банки активно кредитують інвестиції для енергозабезпечення малого бізнесу альтернативними джерелами енергії в рамках компоненту з підтримки підприємців в період дії воєнного стану за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Кредитування таких інвестицій здійснюється під процентну ставку 0% річних та забезпечуватиме безперебійність ведення бізнесу в умовах порушеної енергетичної структури України, що сприятиме збереженню робочих місць на малих та середніх підприємствах України.

На сьогодні за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» Фонд розвитку підприємництва (ФРП) уклав угоди про співробітництво з 45 банками. 

Загалом за час дії воєнного стану в Україні у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» укладено 16 336 кредитних договорів на загальну суму 68,35 млрд грн (у тому числі банками державного сектору – 12 448 кредитних договорів на суму 36,72 млрд грн), з яких:

  • 31,73 млрд грн – на антивоєнні цілі, у тому числі для енергозабезпечення бізнесу;
  • 0,80 млрд грн – на інвестиційні цілі;
  • 5,72 млрд грн – як антикризові кредити;
  • 4,32 млрд грн – як рефінансування попередньо отриманих кредитів;
  • 25,75 млрд грн – кредити для сільськогосподарських товаровиробників.

З моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 51 158 кредитів на загальну суму 157,97 млрд грн, з яких 32 924 – від банків державного сектору економіки на загальну суму 63,37 млрд гривень (станом на 05.12.2022 р.).

За минулий тиждень у межах Програми видано 374 пільгові кредити на загальну суму 1,56 млрд грн, у тому числі банками державного сектору економіки укладено 235 кредитних договорів на суму 0,71 млрд гривень.

Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.

Нагадаємо, що для запобігання зниженню обсягів кредитування через збільшення облікової ставки НБУ, а також сприяння фінансуванню сільськогосподарських товаровиробників для проведення комплексу осінніх польових робіт у 2022 році прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. № 916 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 і від 14 липня 2021 р. № 723».

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Онлайн-підтримка для VIP-передплатників системи «Експертус Держзакупівлі»

Кожен передплатник VIP-версії Система «Експертус Держзакупівлі» може розраховувати на щоденну підтримку експертів, які готові допомогти вирішити робочу проблему. Не лишайтеся із робочими проблемами наодинці
693

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20707

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41076

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6155

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді