Уряд Японії надасть Уряду України кошти на закупівлю медичного обладнання

Уряди України та Японії підписали угоду про надання Україні гранту непроєктного типу на закупівлю критично важливого обладнання для наших лікарень.

На рахунок МОЗ уже перераховано 300 мільйонів японських єн (понад 2 мільйони доларів США), які найближчим часом будуть спрямовані на закупівлю необхідного обладнання та матеріалів. 

«Понад 9 місяців повномасштабної війни світ гуртується навколо України та її потреб. Російські окупанти не лише прицільно руйнують наші медичні заклади, а й викрадають численне обладнання та витратні матеріали. Разом із міжнародними партнерами ми працюємо над тим, аби забезпечити лікарні на деокуповнаих територіях критично важливим обладнанням, яке рятуватиме найцінніше – життя наших пацієнтів», – розповів Олексій Яременко, заступник міністра охорони здоров'я.

За його словами, за грант від Уряду Японії Україна планує суттєво покращити матеріально-технічну базу медзакладів. Зокрема, буде закуплене важливе обладнання та супутні матеріали, а також проведене навчання медиків. 

З початку війни Японія вже надала потужну підтримку медичній системі України. Навесні від японської компанії Fujifilm надійшли ультрапортативні рентгенівські системи, завдяки яким здійснюється своєчасний скринінг на туберкульоз у внутрішньо переміщених українських пацієнтів. Обладнання покращило доступ до сучасної діагностики легеневих захворювань, у тому числі виявлення туберкульозу.

Також напередодні, у 2014 та 2015 роках, Уряд Японії надавав Україні гранти непроєктного типу на закупівлю спеціального обладнання для медзакладів та дослідницьких установ.

Нагадаємо, навесні МОЗ повідомляло, що Японія планує надати кошти на закупівлю критично важливого обладнання для українських лікарень.

Джерело: офіційний сайт МОЗ

 

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укладати додаткову угоду на збільшення ціни електроенергії

Укладати додаткові угоди, якщо збільшилася ціна на ринку електроенергії слід з дотриманням певних правил. Інакше є ризик пійматися на гачок недоброчесного постачальника, який закидає вас допками та довідками про зміну ціни на ринку
3782

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
237

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2482

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді