Замовник під час оголошення відкритих торгів у назві товару за кодом ЄЗС допустив помилку. Назву предмета закупівлі з опискою він вказав у річному плані, оголошенні та у всіх документах відкритих торгів. Чи можна виправити таку помилку?
Закон не передбачає умов для виправлення технічних помилок чи описок. Проте, вони трапляються і досить часто виявляють такі помилки уже після проведення процедури закупівлі, тож замовникам доводиться шукати вирішення цього питання. Пояснимо, на що спиратися.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад визначає Закон № 922. Порядок застосування основної процедури закупівлі «Відкриті торги» визначає розділ IV Закону. Проте у його законодавчих нормах не передбачена можливість для замовника виправити технічні помилки чи описки, допущені ним в оприлюдненій в ЕСЗ інформації.
Окремі рекомендації, як діяти в такій ситуації, надало Казначейство у листі від 11.12.2019 № 24-10-08/21940.
Докладніше ►►►
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Для забезпечення потреб сектору безпеки й оборони державні замовники у сфері оборони, служби державного замовника, військові частини, організації (установи, заклади), що уповноважені державним замовником, проводять оборонні закупівлі, у т. ч. закуповують товари оборонного призначення. Розглянемо детальніше які ж це товари, коли вони не вважатимуться такими та коли операції з постачання товарів оборонного призначення звільнятимуть від оподаткування ПДВ
Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
Якщо розгубилися від вимоги надати CPV-код предмета закупівлі, не варто. Дізнайтеся, що мають на увазі, вживаючи термін «CPV-класифікатор», та як легко знайти код CPV.