Президентом України підписано Закон про мораторій на підвищення комунальних тарифів

Володимир Зеленський підписав Закон, який передбачає встановлення мораторію на підвищення цін (тарифів) на ринку природного газу та у сфері теплопостачання.

Законом передбачається, що мораторій буде діяти протягом дії воєнного стану в Україні та 6 місяців після його завершення.

Законом забороняється підвищення тарифів для всіх категорій споживачів на:

  • послуги з розподілу природного газу;
  • теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
  • послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Крім того, ціна на природний газ для побутових споживачів, ОСББ, виробників теплової енергії, якщо вони використовують газ для виробництва теплової енергії для населення та уклали договір з ГК «Нафтогаз України», не підлягає збільшенню і залишається такою ж як була станом на 24 лютого 2022 року.

«Парламент провів відповідну роботу - прийняв Закон - щоб жодного підвищення тарифів не відбулося, люди можуть бути спокійні і планувати свій бюджет з розрахунку тих витрат, які є зараз. Ми розуміємо, що людям зараз складно, тому додаткового фінансового навантаження на домогосподарства не буде», - сказав Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Підписаний Президентом Закон врегульовує борги на ринку природного газу та встановлює тимчасову заборону постачальникам газу здійснювати будь-які дії щодо примусу побутових споживачів до оплати врегульованої заборгованості (у тому числі, включати цю заборгованість у рахунок на оплату, подавати судові позови, проводити стягнення цієї заборгованості у примусовому порядку, вчиняти заходи з припинення газопостачання у зв'язку з наявністю цієї заборгованості тощо).

Також Закон дає можливість компанії НАК «Нафтогаз України» отримати додатковий фінансовий ресурс для закупівлі газу на зиму.

За словами Голови профільного Комітету, Закон допоможе країні належним чином підготуватися до проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 року та забезпечити стале надання споживачам України послуг з постачання газу та тепла.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Очікувана вартість предмета закупівлі на 2025 рік

Інформація про розмір бюджетного призначення та/або очікувану вартість предмета закупівлі обов’язково має бути відображена у річному плані закупівель замовника на основі актуальних даних. Але вона може змінюватись. Коли і як розрахувати очікувану вартість — пояснимо
16503

Відхилення тендерних пропозицій з урахуванням Особливостей

Неправомірне відхилення тендерної пропозиції може привернути увагу аудиторів або ж призвести до оскарження учасниками такого рішення. Щоб не допустити помилок під час відхилення тендерних пропозицій – читайте статтю
25394

Як використовувати електронний каталог для закупівлі товарів

Умови закупівель в електронному каталозі постійно змінюються. Розглянемо, які особливості використання електронного каталогу у 2025 році. А також — як він працює та в чому його переваги для замовника
10140

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
4921

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді