Вдосконалення діяльності АМКУ: Парламент ухвалив проєкт №5431

Верховна Рада України 245-ма голосами підтримала за основу в першому читанні Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету (реєстр. №5431).

✔️ Активувати подарунковий доступ до Вищої Школи Закупівельника

Вдосконалення діяльності АМКУ: Парламент ухвалив проєкт №5431

Доповідаючи з парламентської трибуни під час розгляду законопроєкту одна з авторів проєкта, народна депутатка Роксолана Підласа зазначила, що чинне законодавство залишає порушникам можливості для уникнення відповідальності, а сам Антимонопольний комітет не має достатньої інституційної спроможності та фінансової автономії.

Народна депутатка також зазначила, що автори законопроєкту у процесі його підготовки до другого читання врахують надані до нього зауваження.

У ході підготовки до першого читання вже було відпрацьовано зауваження НАЗК, Держфінмоніторингу та Мін’юсту та напрацьовуємо більш досконалі формулювання, щоб уникнути неоднозначних трактувань після ухвалення законопроєкту в цілому.

Голова АМКУ Ольга Піщанська, коментуючи результати голосування, подякувала народним депутатам за підтримку цього надзвичайно важливого документу. Вона наголосила, що покладена в основу законопроєкту концепція реформи конкуренційного законодавства базується на найкращому світовому досвіді та розроблялася народними депутатами за підтримки міжнародних партнерів.

За матеріалами АМКУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
6202

Кримінальна відповідальність у сфері публічних закупівель

Дехто помилково вважає, що найстрашніше, що може бути в закупівлях, — це штраф. Однак судова практика свідчить, що варто зважати ще й на кримінальну відповідальність. Розглядаємо найпоширеніші випадки кримінальної відповідальності у сфері публічних закупівель
18169

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
2596

Яких порушень припускаються замовники, коли укладають договори за пунктом 13 Особливостей

Вже пів року аудитори проводять моніторинг закупівель за пунктом 13 Особливостей. Свіжий аналіз проведених моніторингів та найпоширеніших порушень, які допускають замовники, — у статті від проєкту «ДеюреЗакупівлі: закон і практика»
3481

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді