Підвищення кваліфікації закупівельника: 7 запитань на гарячі теми

7 запитань закупівельнику для самоперевіркиНАТАЛІЯ ЗАЄЦЬ — консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ

7 запитань закупівельнику для самоперевірки

У березні відбувся семінар для закупівельників на тему: «Робота уповноваженої особи: як проводити закупівлі без помилок і порушень».

Тема гаряча, тож захід зібрав багато слухачів, і їх активність приємно вразила. По слідах семінару пропонуємо до Вашої уваги гарячу сімку запитань та відповіді на них консультантки з публічних закупівель, кандидата економічних наук, Наталії Заєць.
  1. Замовник вніс до річного плану інформацію про спрощену закупівлю. Закупівлю не провів, як з’явилася нова потреба за цим кодом і загальна сума тепер перевищує 200 тисяч. Як бути — коригувати внесену до плану позицію чи створювати нову?
  2. Замовник уклав договір про закупівлю за результатами спрощеної закупівлі. Утім один із товарів у специфікації до договору, виявився не потрібним. Замість нього замовник хоче закупити інший товар за цим самим кодом, у цього самого постачальника та в межах суми договору. Чи потрібна якась додаткова угода на зміну специфікації?
  3. У замовника є декілька програм, і щоб їх виконати, слід закупити різні послуги та товари за однаковим кодом ДК 021:2015. Чи можна їх визначити як різні предмети закупівлі? Чи проводити закупівлю з огляду на загальну суму, що перевищує 200 тисяч?
  4. Після того, як замовник оголосив переможця торгів, останній опублікував оновлену цінову пропозицію. Вона відрізняється від тієї, яку містить подана тендерна пропозиція (ТП), та суперечить вимогам тендерної документації (ТД). Як діяти замовнику?
  5. Замовник визначив переможця процедури закупівлі. Однак інший учасник зазначив в ЕСЗ, що таке рішення замовника неправомірне, і довів це у своїй вимозі. Чи може замовник скасувати своє рішення?
  6. Замовник проводив багатолотові відкриті торги. За одним із лотів закупівля відбулася, а за іншими через відсутність учасників — ні. Замовник ухвалив рішення об’єднати ці лоти в один. Вважати цю закупівлю новою чи повторною через відсутність учасників?
  7. Чи вважати дискримінаційною умову з харчування делегації учасників фестивалю — людей з особливими потребами в радіусі 1 км від місця фестивалю?

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5993

Навчання для закупівельників «Закупівля комунальних послуг — 2024»

Важко уявити замовника, який зможе обійтися без закупівлі комунальних послуг. Ринок житлово-комунальних послуг складний, а ціни на ньому постійно змінюються. Як не припуститися помилок, закупити за вигідною ціною та правильно прописати договірні умови, роз’яснюють експерти-практики
3935

Чим особливі «Держзакупівлі», або Як ефективно користуватися е‑журналом

«Держзакупівлі» — не просто експертний продукт. Він — як смачна і корисна страва, яку приготували найліпші фахівці з найякісніших інгредієнтів. Рецепт — перевірений часом, а технології новітні. Він привертає увагу вишуканою подачею та ароматом професіоналізму. Навіть у скрутні часи ми тримаємо цю планку, адже маємо в запасі особливі складові. Про них ми вам і повідаємо
2399

Тести для уповноважених осіб із запитаннями від Мінекономіки

Редакція Експертус Держзакупівлі згрупувала для вас тести для уповноваженої особи в зручний онлайн тренажер. Просто зараз ви можете потренуватися відповідати на запитання, затверджені Міністерством в онлайн режимі
6754

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді