☝️ Новий порядок закупівель в умовах воєнного стану
Порядок закупівель в умовах воєнного воєнного стану визначає визначає постанова КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169.
Переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг у умовах воєнного стану замовники самостійно визначають своїми рішеннями. До них із 14 квітня зараховують і закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тис. грн. Постанова № 169 передбачає два способи проведення публічних закупівель, вартість яких до 50 тисяч грн. Замовник може провести закупівлю на суму до 50 тис. грн із використанням ЕСЗ, зокрема е-каталогів. Також для закупівлі на суму до 50 тис. грн замовник може не використовувати ЕСЗ, якщо дотримує принципів публічних закупівель.
Для таких закупівель не потрібно:
- вносити інформацію до річного плану закупівель;
- оприлюднювати в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, та сам договір з додатками.
Вартість закупівлі замовник визначає на момент, коли її проводить, з огляду на наявну поточну потребу.
Якщо ви проводили закупівлю на суму до 50 тис. грн до 14 квітня, то мали керуватися загальним порядком таких закупівель, який прописаний у законі «Про публічні закупівлі». Відповідно, таку закупівлю ви повинні були вносити до річного плану закупівель та відповідно до статті 10 Закону публікувати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Проте обов’язку публікувати в ЕСЗ укладений договір у цьому випадку також немає.
Що врахувати державним замовникам під час закупівель в умовах воєнного часу. Найважливіше для зручності зібрали в одному матеріалі, який постійно оновлюємо і доповнюємо. Тримайтеся і за можливості працюйте — ви потрібні Україні!