Ми отримали багато звернень від клієнтів та Ваших колег, які не можуть взяти участь у навчанні "Закупівлі в умовах воєнного стану" від Вищої Школи Закупівельників. Казначеї відмовили їм в оплаті та реєстрації юридичних зобов’язань. Знаємо, не кожен бухгалтер хоче псувати стосунки з Казною, бо звертається до них за консультаціями і порадами. Тож, коли отримує відмову, опускає руки і погоджується з висновками казначеїв. Але вихід є. Наші поради допоможуть і Вам діяти сміливо в схожій ситуації.
Допоможемо розібратися:
Бюджетна установа не може вільно розпоряджатися асигнуваннями, які отримує. Витрачати кошти вона може лише після того, як пройде пильний казначейський контроль. Попри те що бухгалтери ставлять під сумнів відмови казначеїв у реєстрації зобов’язань і оплаті рахунків, вони незавжди мають достатньо аргументів, щоб обстояти свої позиції.
Коли Казначейство відмовляє в оплаті рахунків у воєнний час, воно має керуватися Порядком № 590, у якому пункт 19 визначає черговість платежів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунку за трьома підпунктами. З-поміж них передбачено, що Казначейство може оплачувати установі рахунки й за іншими видатками. Тобто за наявності коштів на єдиному казначейському рахунку, Казначейство має оплачувати як участь у професійно-навчальних заходах, так і професійні періодичні видання.
Отже, прямої заборони на оплату участі в заході немає. Казначеї зобов’язані прийняти і зареєструвати документи на оплату, а оплатити мають право у встановленій Порядком № 590 черговості. Можливо, затримати оплату на кілька днів.
Якщо у казначея виникне запитання стосовно вартості участі, радимо Вам підготувати аргументи і перелік додаткових переваг ресурсу, який Ви обрали. За потреби надайте письмове пояснення з обґрунтуванням.
Не бійтеся, будьте впевненими у своїх діях. Не сприймайте претензії казначеїв як належне. Адже інколи вони трактують норми на свій розсуд, провокують погодитися з їхньою позицією. Тому налаштовуйтеся обстоювати свої інтереси, надавати обґрунтовані пояснення.
Скористайтеся аргументами:
Не бійтеся зіпсувати стосунки
Коли казначей відмовляється зареєструвати зобов’язання, то здебільшого перестраховується від помилок. Не хоче потім зайвий раз не пояснювати керівництву, чому саме так вчинив. Інколи казначеї трактують норми на свій розсуд, бо знають, що бухгалтери все одно погодяться з обмеженнями. Тож налаштуйтеся обстоювати свої інтереси.
Вивчіть повноваження органу Казначейства
Коли органи Казначейства реєструють бюджетні зобов’язання, вони опрацьовують підтвердні документи, зокрема й договори на закупівлю товарів, робіт та послуг, та проводять попередній контроль. Впевнено спілкуйтеся і знайте свої права.
Обстоюйте свою позицію
Головне, що Ви як розпорядник бюджетних коштів зробили свій вибір вдосканалити професійні знання і підвищити свою кваліфікацію і берете на себе відповідальність. Нагадайте про це казначею.
Хочу стати найкращим фахівцем