Договір про закупівлю у воєнний час: ураховуємо особливості
Ні, такої вимоги законодавець не висуває. Оформлювати протоколом свої рішення законодавець вимагає від УО (ч. 10 ст. 11 Закону № 922).
Чи фіксувати свої дії та рішення у протоколі, особа, яка відповідає за закупівлі під час воєнного стану, вирішує сама. Однак, якщо вирішить протоколи формувати, має зважати на вимоги для центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління центральних або місцевих органів виконавчої влади, організовувати діловодство відповідно до постанови КМУ «Деякі питання документування управлінської діяльності» від 17.01.2018 № 55. Ця постанова затверджує Типову інструкцію з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади (далі — Інструкція № 55), яка встановлює загальні засади документування управлінської інформації в установах та особливості ведення діловодства у паперовій формі.
Отже, коли відповільна особа формуватиме свої протоколи, їй варто враховувати:
- вимоги інструкції з діловодства, затвердженої замовником;
- загальні засади документування та організації роботи з документами, створеними у паперовій формі, які визначає Інструкція № 55.
Із консультації «Закупівлі в час війни — СПЕЦПРОЄКТ»
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу ✔️"Держзакупівлі"️, а також до ✔️експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»
Будьмо на зв’язку щодня!