Нецінові критерії в закупівлях: чи використовують у Prozorro

Трансперенсі Інтернешнл Україна оприлюднила результати дослідження «Нецінові критерії в Prozorro: за що держава готова платити більше». 

Стаття 17 Закону — що можна вимагати і як перевірити

Нецінові критерії в закупівлях: чи використовують у Prozorro

Нецінові критерії — це функціонал Prozorro, що дозволяє при виборі переможця конкурентної закупівлі брати до уваги не тільки ціну. Тобто замовники можуть самостійно вирішити, за що готові платити більше.

Однак дослідження ТІ Україна свідчить, що замовники все рідше використовують нецінові критерії у своїх закупівлях. Нова редакція Закону «Про публічні закупівлі» не змогла змінити цей тренд.

Серед причин такої ситуації дослідники виокремили те, що не всі замовники і учасники розуміють, як нецінові критерії працюють. Водночас немає єдиного підходу у судовій практиці і рішеннях Колегії АМКУ стосовно нецінових, також немає їх вичерпного переліку.

За матеріалами Dozorro

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29889

Прозоро майданчики: як обрати для публічної закупівлі

Знаєте, що для закупівель через Prozorro Market насамперед треба вибрати е-майданчик, але не знаєте як та який обрати? Визначились з е-майданчиком, але не розумієте, як з ним працювати? Досить сумніватися, дізнайтеся правила роботи на майданчиках Prozorro просто зараз.
2614

Prozorro аукціон: як проходить

Пояснимо, що відбувається на кожному етапі аукціону у Prozorro. А також про зміни до Постанови № 1178, які дозволяють проводити відкриті торги без аукціону – у статті
1735

Порядок оприлюднення інформації про закупівлі в електронній системі закупівель

Розглянемо ключові правила розміщення інформації в електронній системі закупівель з урахуванням умов воєнного стану. Зокрема пояснимо, коли інформація в електронній системі вважається розміщеною. А також, як діяти у разі технічного збою електронної системи
10417

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді