Особливості укладення додаткової угоди на збільшення ціни на електроенергію
З'ясуймо особливості додаткових угод на збільшення ціни електроенергії у договорі про закупівлю.
Нагадаємо, що закупівельне законодавство регламентує обмеження: істотні умови договору про закупівлю сторони не можуть змінювати після того, як його підписали, і допоки не виконали зобов’язань у повному обсязі. Винятки можливі лише у випадках, що передбачає пункт 19 Особливостей.
Істотні умови, які має містити договір про постачання електроенергії споживачу, визначає пункт 3.2.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.
Серед істотних умов маємо ціну та/або порядок її розрахунку, порядок обліку та оплати електроенергії.
Найпопулярнішою підставою для зміни ціни в договорі про закупівлю електроенергії є підпункт 2 пункту 19 Особливостей, а саме:
погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення.
Ризики збільшення ціни на електроенергію
Дехто з замовників вважає, що сума договору про закупівлю у такому випадку не змінюється. Але дарма, адже змінюється ціна за одиницю — 1 кВт/год. Як наслідок, ви придбаваєте менше електричної енергії за дорожчу ціну, а отже — витратите більше бюджетних коштів. Саме на це необхідно мати обґрунтовані підстави.