Господарські товари: вибираємо код ДК
Єдиного кода ДК «господарські товари» не існує
До групи господарських товарів входить все те, що використовується для задоволення потреб, що виникають під час ведення господарства, прибирання, у тому числі приладдя для роботи в саду.
До речі, відповідно до Словника української мови Інституту мовознавства за редакцією І. К. Білодіда, господа́рчий, це те саме, що господа́рський. Тому той, хто шукає «господарчі товари код дк 2015» і той, хто гуглить «код дк 2015 господарські товари», за своєю суттю знайдуть одне й те саме.
Як закуповувати послуги з охорони і що вимагати в ТД
До асортименту господарських товарів належать, зокрема:
- предмети кухонного вжитку – виделки, ложки, чашки, ніж, термос, тарілки, контейнери для харчових продуктів та інші вироби;
- предмети для приготування їжі – м’ясорубки, терки, сковорідки;
- вироби для прибирання – мітли, відра, совки;
- вироби для догляду за одягом – щітки, чохли та інше;
- вироби для саду та городу – лопати, граблі, пилки тощо.
Які коди ДК 2015 найчастіше використовують для закупівлі господарських товарів
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 15.04.2020 № 708 «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» регламентовано, що предмет закупівлі товарів визначається замовником згідно з пунктом 34 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон № 922) та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника.
Зазвичай під господарськими товарами замовники шукають коди ДК 2015 для господарсько-прибирального інвентаря та приладдя; таких побутових речей, як пакети, плівки, мотузки, сміттєві мішки, ящики, а також побутові аксесуари та приладдя.
Виходячи з вищезазначеного, для закупівлі господарських товарів можна використовувати такі ДК 021:2015:
- 39220000-0 Кухонне приладдя, товари для дому та господарства і приладдя для закладів громадського харчування;
- 18930000-7 Мішки та пакети;
- 19640000-4 Поліетиленові мішки та пакети для сміття;
- 39240000-6 Різальні інструменти;
- 39510000-0 Вироби домашнього текстилю;
- 44510000-8 Знаряддя;
- 44610000-9 Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску
У випадку, якщо виникли труднощі з кодуванням, на порталі «Держзакупівлі» розміщено ДК 2015 з онлайн пошуком.
Зважайте, що при оприлюденні інформації в електронній системі закупівель необхідно враховувати наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» від 11.06.2020 № 1082. Цей порядок регламентує, що під час внесення інформації щодо предмета закупівлі товарів в оголошення, оприлюднення якого передбачено Законом № 922, в окремих електронних полях зазначається така інформація:
- назва предмета закупівлі;
- код предмета закупівлі відповідно до класифікаторів;
- назва товару кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі;
- код товару, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Приклад зазначення ДК для господарських товарів
Уявімо, що замовник здійснює закупівлю лопат совкових. Тоді під час розміщення в ЕСЗ інформації про предмет закупівлі в окремих полях необхідно зазначити:
- назву предмета закупівлі – лопата совкова;
- код предмета закупівлі відповідно до класифікаторів - ДК 021:2015: 44510000-8 Знаряддя;
- назвау товару кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі - лопата совкова для снігу модернізована з держаком-ручкою;
- код товару, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі - номенклатурна позиція за ДК 021:2015 за найбільш підходящим кодом: 44511120-2 Совкові лопати.
Чому важливо правильно визначити код
Замовник завжди повинен мати обґрунтування того, що його дії не призвели до уникнення використання Закону № 922.
Відповідно до частини 10 статті 3 Закону № 922 замовникам забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом.
Також, замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування Закону № 922.
Помилки при визначенні знаку предмета закупівлі або коду предмета закупівлі призведуть до накладання штрафів за порушення законодавства з публічних закупівель.