НАЗК запустило інформаційну систему моніторингу реалізації державної антикорупційної політики

28 червня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції запустило (ввело у промислову експлуатацію) інформаційну систему моніторингу реалізації державної антикорупційної політики (далі – Інформаційна система)

Інформаційна система вже працює: в ній зареєстровано півтисячі представників органів державної влади, які вносять інформацію про результати виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП) у першому півріччі поточного року. Надалі таку інформацію вони вноситимуть до системи щоквартально.

Загалом заходи програми реалізовуватимуть 109 виконавців – це фактично всі центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації та низка інших державних органів.

«Для результативного, ефективного та якісного виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, яку Уряд ухвалив у березні,  НАЗК здійснює координацію, моніторинг та оцінку реалізацію її заходів. Інформаційна система – це ключовий інструмент, що допоможе виконавцям організувати роботу у своїх органах й оперативно інформувати суспільство, Кабінет Міністрів та НАЗК про її результати. НАЗК зможе оперативно відстежувати прогрес і динаміку. Відкриття публічної частини системи відбудеться у серпні, після того, як буде зібрано і оброблено інформацію про перші результати впровадження ДАП. Тоді всі українці, ЗМІ, громадські організації та міжнародні партнери зможуть бачити в зручній інтерактивній формі прогрес виконання кожного конкретного заходу які органи влади у яких сферах суспільного життя найефективніше реалізують антикорупційну політику», – зазначив заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський. 

Довідково

Створення та функціонування Інформаційної системи передбачено статтею 18-4 Закону України «Про запобігання корупції». Інформаційна система складається з двох частин: внутрішньої та публічної. Внутрішню використовуватимуть виконавці ДАП (для внесення інформації щодо прогресу заходів) та фахівці НАЗК (для здійснення моніторингу виконання ДАП та оцінки ефективності реалізації Антикорупційної стратегії та ДАП). Публічна частина буде доступна для всіх, хто хоче оцінити ефективність виконання заходів кожним органом влади. 

З 1 по 15 липня уповноважені представники органів вноситимуть дані про стан виконання заходів програми, реалізація яких розпочалася в період від набрання чинності ДАП до 30 червня 2023 року. 

З 16 липня по 15 серпня НАЗК проведе перший моніторинг стану виконання заходів програми. Результати виконання програми у вигляді інфографіки будуть доступними для громадськості з 16 серпня. 

Фахівці НАЗК розробляли інформаційну систему впродовж року з урахуванням найкращого міжнародного досвіду створення таких систем.  Підтримку в розробці надала  Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI). 

НАЗК нагадує, ДАП спрямована на:

  • вирішення 72 проблем;
  • досягнення 272 очікуваних стратегічних результатів;
  • виконання 1 187 заходів. 

У програмі передбачено комплексні зміни в 15 сферах, де є високий рівень корупційних ризиків. Зокрема, у:

  • земельній сфері;
  • будівництві;
  • правосудді;
  • правоохоронній системі;
  • митній справі;
  • оподаткуванні  тощо. 

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4216

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
9822

Що варто знати про нецільове використання бюджетних коштів

За нецільове використання бюджетних коштів, можуть не тільки оштрафувати, а й притягнути до кримінальної відповідальності! Дізнайтеся все про цей важливий аспект і вбережіть себе від неприємностей. Розберемо свіжу судову практику
13356

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді